
B&B in de stal
ToerismeSint-Oedenrode - Vanuit het diepe Olland zet ik mijn tournee voort richting Liempde. Want naast de vier prachtige B&B’s die ik al bezocht heb, ligt er aan de Liempdseweg nog één. De eerste in de serie waar ik kom terwijl deze daadwerkelijk bewoond is. Ik ben op bezoek bij: Hoeve Klein Haneveld.
Door: Freek Vervoort
Aangezien ik niet zomaar de B&B zelf in kan lopen als er gasten zijn, ga ik eerst naar de boerderij. Ik bel netjes aan. De achterdeur gaat open. “Wij zijn niet gewend dat de bel gaat. Iedereen komt hier achterom”, hoor ik vanuit de deuropening. Het is Vincent. Samen met zijn vrouw Marieke runt hij de B&B. Daarnaast hebben ze in de zomer ook nog een glamping met drie tenten. Op het enorme erf is namelijk plek genoeg voor wat extra gasten. “Dit is altijd mijn droom geweest. Een boerderij met veel ruimte en vrijheid. Ik ben een echt paardenmeisje en heb altijd in de stad gewoond. Mijn droom is dus uitgekomen nu we hier wonen”, begint de enthousiaste Eindhovense te vertellen. Het verbouwen heeft wel wat tijd gekost, gaat ze verder. “Het stond erbij als een vervallen stal toen wij deze plek kochten. We hebben er ruim tweeëneenhalf jaar aan gewerkt en nu is het precies zoals we in gedachte hadden. We zijn de buurt hiervoor erg dankbaar. Vooral Mari en Job Schepens hebben ons hierbij enorm geholpen. Zonder hen was het niet gelukt.”
Er wordt meteen een fotoboek bij gepakt om te laten zien wat ze allemaal gedaan hebben. Werkelijk waar alles is aangepakt. Enkel de buitenmuren zijn blijven staan. Het unieke aan deze B&B is dat er plek is voor acht personen. Het bestaat uit twee verschillende delen met een schuifwand er tussen. Daardoor kan het ook afgesloten worden tot twee kamers voor vier personen. Voor Marieke en Vincent was het meteen duidelijk dat hier een B&B moest komen. De paarden wilde ze er niet stallen en het ligt mooi achter op het erf. Daardoor is er de nodige privacy met eigen oprit. “Zelf kom ik uit een horeca-familie en heb ik toerisme gestudeerd. Het is voor mij niet vreemd om voor gasten te zorgen. Natuurlijk is dit net wat anders, maar het is superleuk. De contacten en dankbaarheid van de mensen. We horen elke week opnieuw hoe mooi het hier is. Dat wil je toch zo vaak mogelijk horen?”, is Marieke trots.
Die trots willen Vincent en Marieke ook graag aan mij laten zien. Voor mijn komst heeft ze al aan de gasten gevraagd of het oké was als we even een praatje komen maken. Gelukkig staan ze daarvoor open en mogen we binnen. “We zitten nog te ontbijten, we hebben lekker uitgeslapen hier”, klinkt meteen als de deur opengaat. “We zijn hier met de hele familie, vanwege het 50-jarig huwelijk van onze ouders. Het is hier zo heerlijk rustig en fijn. En dat zeggen we niet omdat Marieke en Vincent er nu bij zijn, haha!” Na een kort praatje is het tijd om de tournee af te sluiten voor dit jaar. Na vijf prachtige en gastvrije bezoekjes aan verschillende B&B’s ben ik een stuk wijzer geworden. Je hoeft Rooi helemaal niet uit voor een heerlijke overnachting.















