
Rust aan De Stok
ToerismeSint-Oedenrode - Ondanks het regenachtige weer van de laatste dagen, blijven de B&B bezoekjes doorgaan. Want de tournee is nog niet over. En aangezien ik al op de Ollandseweg ben geweest, is de afstand naar de Stok in Olland niet zo heel groot meer. Helemaal in het uiterste hoekje vind ik, hoe kan het ook anders, B&B De Stok.
Door: Freek Vervoort
Het warme welkom door Hans en Marja van de Laar maakt het regenachtige weer goed. De B&B eigenaren genieten zichtbaar zelf ook van de rustige omgeving en het prachtige uitzicht. Want waar ik eerder al de ene kant van Olland gezien heb, is het aan deze kant ook niet mis. “Vaak krijgen we dat ook te horen van gasten. Dat ze zo genieten van de rust en natuur om zich heen. Laatst nog met gasten uit Rotterdam. Die waren niet gewend dat ze wakker werden van fluitende vogeltjes. Dat is toch prachtig”, begint Hans meteen enthousiast. Sinds drie jaar runnen ze samen de B&B. Iets wat begon door een idee van zoon Jesse, legt Marja uit. “Toen hij uit huis ging zei die, waarom maak je er geen B&B van? Dat vond ik eigenlijk wel een goed idee. Wij sliepen toch al beneden en Jesse had boven al zijn slaapkamer, chillhok en badkamer. Heel veel hoefden we dus niet aan te passen. De gasten gebruiken de hele bovenverdieping. Er is daar maximale privacy.
In eerste instantie had Marja wat twijfels, omdat er al een aantal B&B’s in Olland waren. Dat is alleszins meegevallen vertelt ze. “We zitten bijna altijd vol. Blijkbaar is er meer dan genoeg behoefte aan overnachtingsplekken met ontbijt. Mensen gaan er graag op uit. Er komen zoveel verschillende mensen met verschillende verhalen. De ene heeft wat meer behoefte aan een praatje dan de ander, maar alles is goed. Dat heb je snel genoeg door.” Ontbijt is iets wat bij veel B&B’s een beetje aan het verdwijnen is volgens hen. “ We maken het onze gasten heel graag naar hun zin. Het ontbijt is dus erg uitgebreid en we vinden het ook leuk om te verzorgen. Voor de meeste gasten is het teveel, maar ze mogen het ook bewaren hoor, geen probleem.”
Ook bij B&B de Stok ontstaan bijzondere verhalen. Zeker omdat de gasten soms dingen ervaren die ze niet eerder meemaakten. “Een hele tijd geleden werd er een veulentje geboren. Dat had ik aan de gasten verteld en ze wilden dat graag zien. Toen het zover was ben ik ze gaan halen, ze waren nog wakker. Ze keken hun ogen uit”, herinnert Hans zich nog. Normaliter kijken de gasten hun ogen uit van de mooie omgeving. Marja heeft daarvoor wandel- en fietsroutes uitgeprint. “Ik heb een hele map gemaakt met routes in de omgeving. Allemaal verschillende afstanden. De gasten kunnen een kaartje meenemen met de routebeschrijving. Dat wordt enorm gewaardeerd .”
Bij B&B De Stok komen de gasten niets te kort. Zoveel is wel duidelijk. Voor mij staat nog één B&B bezoek op het programma. De laatste van de tournee.
Tot volgende week!














