
Van baksteen naar kunst: Lynn op de Dutch Design Week
CultuurSint-Oedenrode / Eindhoven - Wat gebeurt er als we met een heel andere blik kijken naar materiaal wat we dagelijks gebruiken en om ons heen zien? Voor de in Sint-Oedenrode geboren en getogen Lynn van der Vleuten begon het antwoord bij een stapel overtollige bakstenen. Vanaf dat moment ging ze anders naar de baksteen kijken en is ze een zoektocht begonnen naar de verloren waarde van het materiaal.
Door: Indy van Beers
Lynns werk is gebaseerd op het intuïtief benaderen van bestaande materialen. In haar sculpturen onderzoekt ze wat er allemaal mogelijk is met bakstenen en daagt ze het materiaal uit in zijn oorspronkelijke functie als drager. Die zoektocht begon met een dagelijkse oefening. Iedere ochtend begon ze met bouwen en gaf ze zichzelf vijf minuten de tijd om met een bepaald aantal bakstenen iets te maken. Hierover vertelt ze: “Wat begon als een experiment, groeide uit tot een levend schetsboek en op de lange termijn werden dit interessante werken.”
Momenteel werkt Lynn alleen met bakstenen. Met thuis nog een volle pallet is dit nog maar het begin van dit proces. “In het onderzoeken van de kwaliteiten van het materiaal ontdek ik ook steeds meer over mijn eigen kwaliteiten als autonoom maker.” Na haar eerste solo-expositie bij Magda Boutique in Eindhoven presenteert ze nu Steentijd tijdens de Dutch Design Week. In Steentijd onderzoekt Lynn hoe de eeuwenoude baksteen zijn dragende functie heeft verloren en steeds vaker de decoratieve rol krijgt.
Ze wil bezoekers uitnodigen om opnieuw stil te staan bij de betekenis en geschiedenis van de baksteen.
“Dat ik nu mijn werk mag laten zien tijdens de Dutch Design Week voelt als een mooie volgende stap.”
Lynn van der Vleuten toont Steentijd tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven.
Je vindt haar werk op Sectie-C, Hall G, Daalakkersweg 6.
17 - 25 oktober
11.00 tot 18.00 uur
















