
Melle over zijn snuffelstage bij Mediahuis Meierijstad
ZakelijkSint-Oedenrode - Mediahuis Meierijstad biedt behalve stages voor beroepsopleidingen ook snuffelstages aan. Jonge mensen mogen dan voor een korte periode meelopen om te kijken hoe het er aan toe gaat in het bedrijfsleven. Deze twee weken mogen we Melle Zegwaard toevoegen aan ons team. Maar wie is Melle en waarom komt hij uitgerekend bij Mediahuis Meierijstad stage lopen?
Mijn naam is Melle Zegwaard. Ik ben 15 jaar en kom uit Mariahout. Ik zit in leerjaar 4 van het vmbo-gt op het Commanderij College De Laarbeecke. In mijn vrije tijd voetbal ik graag en dart ik. Voor school loop ik twee weken een snuffelstage bij Mediahuis Meierijstad. Toen ik online aan het zoeken was, kwam ik MooiRooi tegen en toen dacht… ‘Dat is wel wat!’ Inmiddels zit de eerste week er al op en nu vertel ik wat ik al een beetje gedaan heb.
De eerste week was natuurlijk nog een beetje wennen, want je komt nu weer in een totaal ander bedrijf binnen en je kent daar natuurlijk nog helemaal niemand, maar ik leerde al heel snel de nieuwe mensen kennen en werd heel vriendelijk ontvangen. Ik kreeg gelijk veel uitleg over het bedrijf en wat ze allemaal doen. Dit gaf me een goed beeld van het bedrijf.
Tijdens de stage begonnen we op maandag met een ontbijt, wat heel gezellig was en gingen we vergaderen over de week zo kreeg ik ook een beeld van wat je de hele week een beetje kon verwachten. Tijdens de stage heb ik vooral veel meegekeken bij verschillende werkzaamheden en zo een goed beeld gekregen wat ze allemaal doen en hoe ze dit doen. Ik merkte ook snel dat er achter de schermen veel meer gebeurt dan je denkt, want normaal krijg je alleen de krant en dat is het, maar nu krijg je ook uitleg hoe ze die kranten allemaal maakten en wat ze allemaal nog meer doen.
Naast het meekijken heb ik zelf ook kleine dingen mogen doen. Een van die dingen die ik heb gedaan, was het bezorgen van de kranten van de week in een wijk. Dat was allemaal een beetje zoeken waar het allemaal was, maar het is allemaal goed gekomen. Het was echt leuk om te doen. Daarnaast ben ik soms even kort met mensen ergens naartoe geweest. Zo moest ik naar een basisschool toe waar een presentatie was gegeven en een cheque uitgereikt. Het was voor een actie waar die school meubels had gebracht naar arme kinderen in Moldavië en Oekraïne.
Als ik op deze week naar terugkijk, was het heel leuk en leerzaam. Ik heb veel geleerd van hoe het in het Mediahuis gaat en wat ze allemaal doen, daarvan heb ik een goed beeld van gekregen.















