
Auto Christiano al dertig jaar gespecialiseerd in Alfa Romeo-familie
ZakelijkSint-Oedenrode - Bedrijventerrein de Kampen is gevuld met Rooise ondernemers. Eén daarvan viert dit jaar zijn dertigjarige jubileum en het bedrijf is alweer twintig jaar gevestigd op de Kampen. Al drie decennia is Auto Christiano de thuishaven voor liefhebbers van Italiaanse auto’s, mensen uit heel Nederland en zelfs het buitenland weten de weg goed te vinden naar de garage.
Nederland is een waar Alfa Romeo-land. De wegen worden gevuld met allerlei modellen van Alfa Romeo en Fiat, Lancia, Jeep en Maserati. Ook deze merken vallen namelijk onder de Italiaanse familie. Christian Foederer heeft al sinds jaar en dag een passie voor auto’s en Alfa Romeo. “Op mijn vijfde begon deze liefde. Op de kermis stond ik altijd bij de botsauto’s. Eén van die wagens was een Alfa Romeo. Alles klopte aan die auto, in mijn ogen. Daar begon het voor mij”, vertelt Christian, eigenaar. Hij repareert en onderhoudt nieuwere auto’s. Daarbij geeft hij oldtimers een nieuw leven en verkoopt hij deze door aan klanten.
De ondernemer deed eerst ervaring op bij diverse dealers, tot hij de knoop doorhakte om een eigen onderneming te starten. Zo kon hij zelf bepalen welke weg hij in zou slaan. De liefde voor het Italiaanse automerk bleef kriebelen en zo was de keuze snel gemaakt om zich daarin te specialiseren. Dertig jaar geleden was het interessant om oldtimers vanuit Italië in te kopen. “Iedere twee maanden gingen we naar Italië en kochten we een vrachtwagen vol oldtimers. We maakten deze gereed – in nieuwstaat – en verkochten we door”, blikt Christian terug. Momenteel zijn de oldtimers in Italië duurder dan hier, het aanbod is gezakt. “Het opknappen van deze auto’s is zeker de moeite waard. Ze zijn ontzettend in waarde gestegen. Bovendien is het duurzaam. Je knapt een auto op waardoor er nieuw leven in komt.”
Ook voor moderne auto’s kan je terecht bij Auto Christiano. “We onderhouden en verkopen moderne auto’s. We zijn gespecialiseerd in de Fiat-groep en werken met alle originele onderdelen en oliën. Een Alfa Romeo is bij mij dus beter af dan bij een universele garage. Alles wat het merk voorschrijft, hebben wij. Bovendien zit er garantie op, ook op de reparatie”, licht de Rooise ondernemer toe.
Zijn passie blijft bij het opknappen van oldtimers. Dat is dankbaar werk, vindt de liefhebber. Een grote groep weet hem al goed te vinden. “We hebben veel vaste klanten. Zij komen uit heel Nederland, maar ook uit België en Duitsland.” Het liefste is Christian continu met auto’s bezig. Wanneer hij tijd heeft is hij ook actief op allerlei forums gericht op mensen die zijn passie delen. Daar geeft hij – wanneer nodig – hobbyisten tips. “Ik werk altijd met veel plezier. Ik geniet echt van auto’s”, sluit hij af.















