Afbeelding
Foto: T&N Photography

Kiwanis schiet raak met LEGO bouwdag

Roois nieuws

Nijnsel - Van LEGO bouwend Rooi en omstreken ging afgelopen zondag het hart sneller kloppen. Kiwanis organiseerde in De Beckart in Nijnsel een bouwdag. Met LEGO door de hele zaal, verdeeld over vele tafels. Niemand kwam iets te kort. Voor de allerkleinste was er een Duplo-hoek ingericht.

Door: Freek Vervoort

Om 10.30 uur gaan de deuren van De Beckart open. Vanaf het begin stroomt de zaal goed vol en kunnen de kinderen hun creativiteit kwijt. “Het is echt overweldigend hoeveel mensen hier op af gekomen zijn. Dat het zo goed zou gaan hadden we niet verwacht”, is één van de organisatoren Joost Linschooten enthousiast. “Ook de inschrijvingen van wedstrijden lopen goed. Elk uur zijn er weer twintig kinderen in opperste concentratie aan het bouwen op het podium. De hele middag al in het thema carnaval”, gaat hij verder.

Tijdens de wedstrijden vliegt de creativiteit iedereen om de oren. Het is voor kunstenares Inge Bollen dan ook bijna onbegonnen werk om elke keer weer een top drie te selecteren. Toch krijgt ze het voor elkaar. “Het is bewonderenswaardig wat er allemaal gebouwd wordt. Polonaises, carnavalswagens en hele feesttenten. Er wordt zelfs rekening gehouden met de Papgat-kleuren in de bouwwerken. Mooi om te zien wat de kinderen allemaal in elkaar zetten hier”, licht één van de juryleden toe.

Ondertussen zijn er heel veel andere kinderen die zichzelf uitsloven aan de tafels in de zaal. Het is druk en dat blijft de hele middag zo. Voor de kinderen is er gratis fruit en ranja beschikbaar bij de bar. In de andere zaal is tijd en ruimte om wat anders te eten. Pannenkoeken en koppen erwtensoep, bereidt door niemand minder dan Gerard Wollerich, vinden gretig aftrek bij het publiek. Zowel de ouders als kinderen genieten hier zichtbaar van. In de zithoek wordt een LEGO-film afgespeeld op tv. Voor de kinderen die even genoeg hebben van al het bouwen.

Rond 16.00 uur begint de laatste ronde voor de wedstrijdbouwers. Waar de hele middag gesplitst wordt in verschillende leeftijdscategorieën kan deze laatste ronde iedereen deelnemen. Kinderen van 7 tot 14 bestijgen het podium en zorgen wederom voor prachtige bouwwerken. Na drie kwartier worden ook hieruit de winnaars weer gekozen. Deze keer zijn er vier geluksvogels die een prachtige LEGO-set krijgen als prijs. Enthousiast en blij vertellen de winnaars over hun bouwwerk.

Wanneer Joost de microfoon weer ter hand neemt sluit hij het wedstrijdgedeelte af. “We zijn erg verheugd met de opkomst die we vandaag gehad hebben. Het mag dan ook een succes genoemd worden. Misschien loop ik wat op de zaken vooruit, maar als het aan mij ligt is er volgend jaar weer een LEGO bouwdag! Ga nog even lekker spelen. Er zijn nog pannenkoeken en erwtensoep. Je kan dus gewoon met een volle maag naar huis. Bedankt allemaal!”

Met deze woorden sluit Joost een prachtige dag af. Een dag die in de boeken kan voor Kiwanis. Maar ook zeker voor ‘Stichting Kinderen van de Zon’. Het goede doel waar de hele dag geld voor is ingezameld.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding