
Is er nog plaats voor de macho?
Roois nieuwsSint-Oedenrode - Op vrijdag 13 januari ontvangt het RKK de in Eindhoven wonende schrijver, columnist en journalist Henk van Straten (Rotterdam, 1980).
Van Straten schrijft vaak gebeurtenissen uit zijn eigen leven zoals zijn – tamelijk turbulente – jeugd en zijn scheiding. Hij weet met zijn openhartigheid zijn publiek te boeien en te raken. Een markante man en een groot schrijftalent.
In 2015 verschijnt Bidden en vallen dat hij als zijn debuutroman beschouwt. Zijn eerdere romans vindt hij, zoals hij zelf zegt, ‘troep’. In 2017 komt Wij zeggen hier niet halfbroer uit, memoires over zijn jeugd, bekroond tot Beste Boek voor Jongeren. Berichten uit het tussenhuisje uit 2018 verhaalt over zijn scheiding (die hij per brief aankondigt). Er volgt het eerste deel, Kwaad bloed, van een thematische trilogie over ‘de echte dan wel ingebeelde val van de witte man’. Het tweede deel verscheen in 2020: Ernest Hemingway is gecanceld. Een lovende recensie hierover van Peter van Vlerken is te vinden op Brabant Cultuur: ‘Al zijn werk heeft kwaliteit. Iedereen moet dit boek kopen. Het boek schetst een verontrustend maar ook hilarisch beeld van deze tijd. De hoofdpersoon in het deels autobiografische boek is 40, net als de auteur en net als hij gaat hij gebukt onder wanhopige twijfel en verlammende onzekerheid. Is hij – gescheiden vader en voor zijn gevoel dus gefaald als geliefde en ouder – wel een echte man? Durft hij dat wel te zijn, of mag hij dat wel zijn? Kortom: is er in deze tijd nog plaats voor de macho?’
Als columnist/journalist heeft Henk van Straten geschreven voor onder meer Nieuwe Revu, Volkskrant, Eindhovens Dagblad en Linda. Hij was te zien in een documentaire van Leon Verdonschot over tatoeages waarvan hij er zichtbaar meer dan gemiddeld heeft. Kortom: een interessante en intrigerende schrijver over wie in dit persbericht lang niet alles gezegd is. Bent u nieuwsgierig geworden?
Losse kaartjes à €12,50 zijn te verkrijgen via www.rooiskultuurkontakt.nl. De lezing vindt plaats op 13 januari in de Knoptoren, aanvang 20.00 uur.















