Filmclub voor senioren gaat tweede seizoen in

Roois nieuws Kunst en Cultuur
De Storm is een film over de watersnoodramp van 1953, Haar naam was Sarah is een prachtig meespelend oorlogsverhaal, een boek wat later verfilmd is en Casablanca is een zwart/wit film. Bijna nergens meer aan te komen, maar net als deze en nog veel meer andere films wordt hij binnenkort gedraaid in bioscoop ‘de Ontmoeting’. Vorig jaar startte de KBO, Brabantzorg, Salus en de Vereniging voor Minder Validen met een filmclub voor senioren. Wegens groot succes krijgt dat in 2012 een vervolg. De eerste film wordt op 10 januari uitgezonden in de grote zaal van Odendael.

Antoon Buiting is één van de kartrekkers die de filmclub op poten heeft gezet. “Diny Kuipers van Salus kwam tijdens een bijeenkomst van KBO werkgroep 1 met de opmerking of het iets zou zijn om filmvoorstellingen te gaan geven voor ouderen”, blikt Antoon terug op de kiem van het idee. “Dat vonden we een prima plan, dus gingen we aan de slag. Er werd een enquête uitgedeeld onder senioren in Sint-Oedenrode. We kregen er tachtig retour, waarvan iedereen positief reageerde. Dat vonden we genoeg om te starten.”

In de enquête konden de mensen aangeven op welke dag en op welk moment van de dag ze graag een film wilden zien. Natuurlijk mochten ze ook aangeven welk genre film ze het liefst op het doek zouden hebben. Uit een hele lijst met films kon zelfs een titel worden aangewezen. The Sound of Music genoot veel voorkeurstemmen. Deze film werd vorig jaar in de eerste editie gedraaid en er kwamen meteen zestig mensen op af. Normaal gesproken zitten er ongeveer veertig filmfanaten binnen. Het programma wisselt af. Dan weer een film in de middag en dan weer een film ’s avonds. Antoon: “Er hangt een prachtig scherm van 4x4 meter en de lampen gaan uit. Daarnaast gaan boven twee luifels dicht die wat licht tegen moeten houden. Dan lijkt het net een echte bioscoop. Een ideale plek om films te laten zien. Vroeger gingen de mensen naar het Rex theater, waar nu Van Ouds zit. Alle senioren van Rooi mogen nu hier komen kijken. Een perfecte locatie, want de mensen willen ’s avonds niet te ver van huis af.”

De laatste editie van de Filmclub was een speciale. Mensen werden namelijk verrast met een heerlijk kopje snert met roggebrood. Ook voor volgend seizoen heeft het Filmclub team, wat bestaat uit flink wat vrijwilligers, iets speciaals op het programma staan. Op 14 augustus wordt de film Pinocchio uitgezonden. De ouderen worden dan uitgenodigd om te komen kijken met kinderen en kleinkinderen. Samen film kijken en frietjes eten.
Iedere 2e dinsdag van de maand vindt er een filmavond plaats. De entree bedraagt 3,50 euro p.p., incl. 1 munt voor koffie of thee. Kijk voor het hele filmschema op de agenda van www.mooirooi.nl