Een scene uit het Processiepark.
Een scene uit het Processiepark.

Antonius terug van weggeweest

Religie Religie

Nijnsel - In het Nijnselse processiepark, ooit door pastoor Bekx omgedoopt tot Groene Kathedraal, was het de afgelopen jaren akelig stil, op de vogels na. Iets met anderhalve meter en andere ongemakken. Dus ook geen traditionele openluchtmis ter ere van de heilige Antonius van Padua, al meer dan een eeuw patroonheilige van de Nijnselse kerk. Zijn feest valt op 13 juni zodat de mis altijd rond deze datum aan hem wordt opgedragen.

Dit jaar zijn vooralsnog alle beperkingen opgeheven en kon er weer buiten worden gevierd. Altijd spannend wat het weer gaat doen. Ofschoon er steeds meer vegetarisch wordt gegeten kan er volgens mij nog steeds een worst naar de heilige Clara worden gebracht. En dat zal ook dit keer gebeurd zijn want na een druipend natte Pinksteren was het afgelopen zondag prima vertoeven onder de monumentale beuken. Een mooi ‘zunneke’ en vanwege de recente regen alles mooi groen en opgefrist. Antonius mag zich nog steeds verheugen in een aardige schare fans want het zat mooi vol. Onder de bezoekers ook de communicanten, vormelingen en een aantal dopelingen die tijdelijk aan moeders borst werden onttrokken om misschien wel voor de eerste keer het feest van de eucharistie te mogen beleven. Je kunt daar nooit vroeg genoeg mee beginnen. En een jonge dame die juist vandaag haar communie mocht vieren. De genoemde jongelui hadden zich de afgelopen maanden ook ingespannen om geld in te zamelen voor een goed doel. Niet voor de eerste keer viel de eer te beurt aan de sympathieke pater Pushpa die in zijn verre en stoffige thuisland

India een arme parochie bestiert. Op de cheque stond een bedrag dat de tweeduizend euro overschreed. Het geld wordt besteed aan de aankoop van stoelen en banken voor een school in zijn parochie waar de leerlingen lessen volgen terwijl ze op de grond zitten. Niet bepaald comfortabel. Petje af voor deze jonge gasten uit onze parochie die zo hun best hebben gedaan om het leven van hun leeftijdgenoten een stukje aangenamer te maken.
De harmonie, het gilde en een gelegenheidskoor zorgden voor een sfeervolle aankleding van deze mooie, luisterrijke viering waarin de populaire Portugese heilige eindelijk weer eens in breder verband in het aangename voorjaarszonnetje werd gezet.