
Gertjan vindt rust in Frankrijk, maar Rooi laat hij nooit helemaal los
Human InterestSint-Oedenrode - Gertjan van Kerkoerle, geboren en getogen in Rooi, woont al sinds 2018 in een klein dorpje in Frankrijk. Na twintig jaar in Engeland te hebben gewoond, vertrok hij samen met zijn vrouw naar Frankrijk, op zoek naar rust. Toch kan hij zijn geboortedorp niet loslaten: nog steeds blijft hij trouw het Rooise nieuws volgen. “Rooi blijft toch mijn dorpje,” zegt hij. “Als ik terugkom, voelt het nog altijd een beetje als thuiskomen.”
Door: Robi Schoenmakers
Gertjan werkte altijd als vrachtwagenchauffeur. In 1998 vertrok hij naar Engeland. Daar reed hij met de vrachtwagen voornamelijk naar het Midden-Oosten toe. “Ik ben daar overal geweest met de vrachtwagen, want mijn werk was niet in Nederland.”
Frankrijk als ideale optie
Na 20 jaar, net voor de Brexit, verhuisde Gertjan met zijn vrouw naar Frankrijk, naar een dorp waar ze al jarenlang kwamen met de motor en waar ze veel mensen kenden.
Na Engeland konden ze kiezen om terug te gaan naar Nederland of naar Duitsland, maar Frankrijk bood betere mogelijkheden voor het kopen van een huis en de medische zorg was daar uitstekend. Inmiddels werkt Gertjan niet meer als vrachtwagenchauffeur, maar runt hij een bedrijf waarin hij motoren repareert. Zijn vrouw runt een bed & breakfast, ook gericht op motorrijders.
Cultuurshock
Wat Gertjan vooral waardeert aan Frankrijk is de kalmte die hij in Nederland niet meer vindt. “Teruggaan naar Nederland is altijd een beetje een cultuurshock,” vertelt Gertjan. “De druktes van de auto’s en iedereen heeft altijd haast.”
Het dorpje in Frankrijk doet Gertjan erg denken aan Sint-Oedenrode in de jaren 70, in de tijd dat hij daar opgroeide. “Iedereen gaat hier nog gewoon bij elkaar langs voor een bakje koffie, en het is allemaal lekker rustig.”
Rooienaar in hart en nieren
Rooi helemaal loslaten kan Gertjan niet, maar het Rooi van vroeger is er niet meer. Terugkomen om er weer te wonen is dan ook geen optie. Toch voelt het nog altijd een beetje als thuiskomen. “Het blijft mijn dorpje, ja. Het blijft m’n Brabant,” zegt hij. Hij komt nog regelmatig op en neer en vindt het bijzonder hoeveel mensen hem na dertig jaar nog kennen.
“Dat geeft toch wel een thuisgevoel.” Ook leest hij nog steeds het Rooise nieuws. “Ik blijf graag op de hoogte van wat er allemaal gebeurt. Ik blijf toch wel nieuwsgierig.” Maar na zo’n weekje in Rooi vindt hij het ook weer fijn om terug te gaan naar Frankrijk. “We hebben nu toch ons thuis hier.”
Nieuwsgierig naar Gertjan zijn ‘Thunder Roadhouse’, neem dan een kijkje op https://www.thunderroadhouse.fr/nl..












