
Creatieve broers Van Uden zien onverwachte gelijkenissen
Human Interest Kwartierke Klets!Sint-Oedenrode - Wat hebben een theatermaker en schoenenontwerper met elkaar gemeen? In eerste instantie niet veel zou je zeggen. Toch blijken er genoeg vergelijkingen te zijn. Zonder dat te weten kwamen de broers Van Uden tijdens het interview daar ook achter. Leon is theatermaker en Twan schoenenontwerper. Reden genoeg om dit eens nader te onderzoeken. De achternaam kan je bekend voorkomen, want hun ouders zijn de oprichters van Van Uden Caravans.
Door: Freek Vervoort
Gedurende het gesprek vielen er wat gelijkenissen op hun plaats. “Eigenlijk hebben onze beroepen best wel veel dezelfde aspecten, als je er zo over nadenkt,” beseft Twan zich ineens. Het zijn geen beroepen die je dagelijks hoort. Toch zitten de broers beiden enorm op hun plek.
“Het is wat anders dan anders inderdaad. We kunnen beiden onze creativiteit heel erg kwijt in wat we doen. Ik met het bedenken van een volledige theatershow en Twan met het ontwerpen van prachtige schoenen,” vergelijkt Leon.
Beide heren zijn afkomstig uit Schijndel en hebben een verschillend pad afgelegd naar hun droombaan. “Voor mij was het al van kleins af aan duidelijk dat ik het podium op wilde,” houdt Leon zijn hand op ongeveer een meter hoogte. “Ik heb daar altijd van gedroomd en dat is ook nooit weggegaan. Van thuis uit hebben we altijd meegekregen dat als je iets wil, je ervoor moet gaan!” gaat hij verder. Met het ondernemersbloed zit het dus wel goed, want hun ouders zijn de grondleggers van Van Uden caravans in Sint-Oedenrode.
Lees verder in DeMooiRooiKrant van deze week.















