
Een lopende Loop’r, is goud waard voor Olland
Human InterestOlland - Een bijna leeg parkeerterrein wanneer ik aankom. Enkel de auto van Jos Smits is aanwezig. Hij is sinds een half jaar beheerder van De Loop’r in Olland. Iets waar ze in het dorp erg over te spreken zijn, want een lopende Loop’r is goud waard voor heel Olland.
Door: Freek Vervoort
Wanneer ik het café betreed is Jos nog even in gesprek. Het ging over de bonte avonden en iemand van de familie Leenderts moest daar nog wat over afstemmen. “Tja, die bonte avonden worden door de Dorpskapel geregeld hier. Maar er komt stiekem voor mij ook nog veel bij kijken”, legt Jos mij uit wanneer de gast vertrokken is. Dat is iets waar de kersverse uitbater niet van schrikt. Hij heeft door zijn werkzame verleden veel ervaring opgedaan in organiseren. Jos: “Ik heb 34 jaar gewerkt bij een bedrijf in Eindhoven. Daar was ik personeelsmanager en regelde ik alles wat nodig was. Hier alles mee oppakken is dus geen probleem voor mij.”
Jos woont al meer dan dertig jaar in Son en Breugel. Hoe hij in Olland verzeild is geraakt legt hij uit: “Door een reorganisatie bij mijn toenmalige werk kwam ik thuis te zitten. Daar vond ik mezelf nog veel te jong voor. In DeMooiSonenBreugelKrant zag ik toen een advertentie staan: ‘De Loop’r zoekt beheerder’. Meer stond er niet. Daar heb ik toen een mailtje aan gewaagd.” Het bleek een schot in de roos. De rol van beheerder zit hem als gegoten en ook het bestuur is enorm blij met Jos. Het dorp is eveneens te spreken over hem. “Dat is mij heel erg opgevallen, de mensen zijn zo aardig en meedenkend hier. In dit half jaar heb ik nog geen onvertogen woord gehoord”, vertelt hij dankbaar. Dit komt natuurlijk ook door Jos zelf. Hij is van het samenwerken en elkaar versterken. Dat blijkt uit het feit dat ze met carnaval samen gaan werken met café de Beuk. “Wij hebben met carnaval wel wat dingen, maar heel groot is dat niet in De Loop’r. Kevin wil dit natuurlijk groter aanpakken. Zijn café gaat daarom dicht en hij organiseert carnaval hier. Zo versterken we elkaar in plaats van dat we concurreren.”
Wat hem ook erg is opgevallen, is de betrokkenheid van het dorp. Iedereen wil helpen en doet dat ook. “Het lijkt wel één grote familie. En dat is het volgens mij ook, haha”, zegt Jos gekscherend. “Maar serieus, die betrokkenheid is echt groots. Als ik dat met Son vergelijk, is dat heel anders. Daar worden dingen vaak door dezelfde mensen georganiseerd. Hier is het hele dorp in touw als er iets moet gebeuren.”
Voordat we het gesprek afsluiten, leidt Jos me nog even rond. Hij laat trots de zaaltjes en jeu de boules banen zien en legt daarna nog uit wat er allemaal door de school gebruikt wordt. De Loop’r is de komende jaren dus weer voorzien van een erg betrokken beheerder. Dat is dan ook iets waar heel Olland van mee mag profiteren.















