Afbeelding
Foto:

Bijzondere vondsten tijdens baggeren in Sint-Oedenrode

Historie

Sint-Oedenrode - Grote delen van Nederland waren oorlogsgebied tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dit heeft zijn sporen achtergelaten in de bodem. Sporen die je nog steeds kunt aantreffen. Dit varieert van een uniformembleem tot geweerkogels. Tijdens het baggeren in Sint-Oedenrode is er de afgelopen tijd ook onderzoek gedaan op de mogelijke aanwezigheid van oorlogsresten. Er is gebaggerd op de dode Dommelarm, zoals deze genoemd wordt.

Baggeren verloopt volgens een bepaald proces. Daarbij wordt, als hier aanleiding voor is, ook onderzoek gedaan naar oorlogsresten. Ook in Sint-Oedenrode zijn er wat bijzondere vondsten gedaan. Zo heeft Waterschap de Dommel kogels, handgranaten en (lege) hulzen gevonden. Zowel van Amerikaanse als van Duits oorsprong. Maar zelfs ook een Duits en een Nederlands geweer en een pistool. Natuurlijk gebeurt zo’n onderzoek onder strenge veiligheidseisen. Er is dus ook nooit gevaar geweest. 

Wat is er gevonden?
Op de eerste foto zie je kogels (meegenomen door EOD), twee geweren (langwerpig) een keer Duits en een keer Nederlands, vier lege hulzen. Het geweertje is een startpistool voor sport en is weggegooid. De geweren en de hulzen zijn overgedragen naar museum Eerdse molen & Geronimo Museum in Eerde waar dit tentoongesteld gaat worden.

Op de tweede foto (met de persoon) zie je: Lang ding: Duits geweer waar kogel nog in zat, twee handgranaten (1 Brits – 1 USA), Langwerpig ding is een geschutsmunitie 40 mm Brits en dat andere ding naast de handgranaten is een zak met explosief materiaal (ca. 900 gr.) Duits. Dit alles is samen vernietigd. De zak met kogels is niet vernietigd. Die is meegenomen door EOD.

Afbeelding
Afbeelding