Afbeelding

Corry Konings: ‘Paaspop is magisch’

Cultuur

Schijndel – De koningin van het levenslied keert terug naar het Schijndelse festivalterrein: Corry Konings staat opnieuw op het podium van Paaspop. Voor wie denkt dat haar liedjes enkel de oudere garde aanspreken, heeft het mis. “Er stonden de vorige keer jongeren én ouderen mee te zingen. Dat is zó leuk. Die mix maakt het speciaal.”

Door: Nienke Habraken

“Ik heb er heel veel zin in,” zegt Corry enthousiast. “De vorige keer was het echt fantastisch. Ik wist niet wat ik moest verwachten, maar het was volle bak. Een half uur lang ging het dak eraf. Mensen zijn heerlijk blijven kijken en luisteren. En dan die sfeer… die was echt te gek!”

De zangeres laat zich graag verrassen door het moment. “Ik probeer er nooit te veel over na te denken van tevoren. Het komt zoals het komt. En in Schijndel weten ze wel hoe je feestviert,” lacht ze. “Dat ik weer ben teruggevraagd, vind ik hartstikke leuk. Het voelt als een waardering voor wat je doet.”

Met meer dan 200 duizend maandelijkse luisteraars op Spotify blijft Corry Konings ongekend populair. Haar muziek leeft bij alle generaties. “Er is zoveel enthousiasme, misschien zelfs wel meer dan vroeger. Jongeren komen via social media met mijn liedjes in aanraking. Dat nummer van New Kids bijvoorbeeld – dat vinden die hele jonge mensen natuurlijk helemaal het einde. Als zij dan spontaan beginnen te zingen, doe ik ’m vaak a capella mee. En ja, ouders geven het ook door. Mijn nagelstyliste zegt altijd: dat is een goeie opvoeding!”

Op het programma staan uiteraard klassiekers. “Druk je lijf tegen dat van mij, Ik krijg een heel apart gevoel van binnen, Mooi was die tijd, Huilen is voor jou te laat – die mogen niet ontbreken. Er kan ook zomaar een traantje vallen bij een gevoelig nummer. En ik zing ook bewust oudere liedjes, voor die heerlijke nostalgie. Die combinatie breng ik graag.”

In april viert Corry een indrukwekkend jubileum: 56 jaar artiest. Ze staat al langer op het podium dan de meeste Paaspop-gangers oud zijn. “Maar het blijft speciaal. Voor zoveel mensen staan, die dan echt voor jóu komen… dat maakt me trots en dankbaar.”

Tot slot roemt ze het festival zelf. “Paaspop is zoiets aparts, het heeft iets magisch. Het is een traditie geworden. Iedereen wil zoveel mogelijk artiesten zien. En dan ’s avonds, met al die lichtjes… een beetje Las Vegas, maar dan in Schijndel. Ik vind het fantastisch.”