Marlou en Maarten, pal voor de Heilige Martinus.
Marlou en Maarten, pal voor de Heilige Martinus. Foto: Ten-Fotografie

Olland krijgt eigen verswinkel: Martinushoeve opent komend voorjaar

Zakelijk

Sint-Oedenrode - Aan de Pastoor Smitsstraat in Olland wordt al enige tijd hard gewerkt aan een gloednieuwe verswinkel. Het is de bedoeling dat de zaak medio maart 2026 de deuren gaat openen. Familie van Hoof zit achter het project dat voor extra leefbaarheid gaat zorgen in het kerkdorp. De winkel krijgt de naam Martinushoeve en dat is op een bijzondere manier tot stand gekomen.

Jo van den Biggelaar woonde tot enkele jaren geleden nog in de boerderij die nu wordt omgetoverd. Net voor – of net na – de Ollandse Waterloop, het is maar vanaf welke kant je komt gereden. Op een steenworp afstand woont nog steeds zijn zus Annie, tot in de verre regio bekend als Annie van Hoof. Vanuit haar woning verkoopt ze al vele jaren fruit en asperges. Daar gaat dus verandering in komen.
“We zagen altijd al mogelijkheden in deze mooie boerderij. Het kriebelde en dus besloten we om het te wagen”, vertelt Malou open. Ze staat te popelen om de winkel te openen, maar weet ook dat er nog veel moet gebeuren. De eerste contouren zijn al duidelijk zichtbaar. Aan de voorkant prijkt mooie signing. Van Hoof – Martinushoeve staat erop en dat verwijst naar de Heilige Martinus. “Toen de kerk dichtging hebben we gevraagd of we het beeld van de Heilige Martinus mochten behouden”, zegt Maarten, de man van Malou. “Dat mocht onder de voorwaarde dat we een goede bestemming voor hem zouden zoeken waar ook het dorp wat aan heeft. Ik denk dat het wel gelukt is.” Hij doelt op de plek waar het beeld is geposteerd, boven de trap naar de bovenverdieping. Goed in het zicht van toekomstige bezoekers. Maar uiteraard heeft hij het ook over de naam op de boerderij.
Asperges en zachtfruit komen natuurlijk in de schappen te liggen, maar het echtpaar wil het verder doortrekken. “Met echte streekproducten, zoals kaas van Siebes kaas uit Erp en zuivel van Het Zuivelbos. Maar ook meerdere soorten groente en fruit en hopelijk wordt het steeds verder uitgebreid”, spreekt Malou een doelstelling uit. “Het is verder belangrijk dat we dat kneuterige van Annie’s winkel behouden, want daar houden we van. We willen dat het gezellig is en dat het een echte sociale functie krijgt.” “Daar maken we een hoekje waar mensen samen koffie kunnen drinken”, wijst Maarten. De twee lopen over van enthousiasme en Malou ziet al voor zich hoe ze de klanten aan zich gaat binden. “Ze gaan straks hopelijk met een heel grote glimlach weer naar buiten”, zegt ze. In de winter gaat de Martinushoeve drie dagen per week open. In het aspergeseizoen zes dagen, want familie Van Hoof weet dat het dan extra druk is. Toch kom je nooit aan een gesloten deur, want de 24/7 versautomaat is altijd toegankelijk.

Olland krijgt dus een eigen winkel en daar zijn de inwoners blij mee, zeggen Maarten en Malou. “Ze vinden het mooi dat deze boerderij in tact blijft en dat het voor meer leven gaat zorgen. Ook vinden veel mensen het fijn dat ze straks lekker dichtbij appels kunnen halen.” In de achtertuin van de verswinkel herrijst binnen nu en een paar jaar een nieuwe wijk, waar Van Hoof ook een van de kartrekkers van is. De nieuwe bewoners hebben straks direct een gloednieuwe verswinkel tot hun beschikking. Nog een goede reden om in Olland te (blijven) wonen.

Afbeelding
Afbeelding