
Voorkom een leerachterstand met bijles aan huis
Zakelijk-Nieuws-LandelijkVoor veel leerlingen is de tijd op de basisschool een onbezorgde tijd waarin ze veel leren maar vooral ook veel plezier hebben. Maar dat geldt niet voor leerlingen die niet goed kunnen meekomen. Vooral voor de basisvaardigheden lezen, schrijven en rekenen geldt dat je de basis moet beheersen om later zonder al te veel problemen verder te leren. Sommige ouders kunnen hun kind zelf helpen als het niet mee kan komen op school maar dat geldt niet altijd. In dat geval kan het verstandig zijn om een kind bijles te laten volgen.
Bijles in basisvaardigheden
Je kunt je kind aanmelden voor bijles in Den Haag door StudentsPlus. Dit bureau heeft studenten in dienst die als bijbaan bijles geven aan leerlingen in het basis- en voortgezet onderwijs. Een student kan bij je aan huis komen om je kind te helpen met rekenen, lezen en schrijven. De school kan hierbij behulpzaam zijn door bijles materiaal te leveren. Dit sluit dan goed aan bij wat in de klas wordt behandeld. De leerkracht op school bespreekt met de bijles docent waar de knelpunten bij de leerling zitten, zodat de bijles goed kan worden besteed. Doordat je kind 1 op 1 les krijgt, kunnen vragen meteen beantwoord worden. Oefeningen kunnen meerdere keren worden herhaald tot de leerling de lesstof goed beheerst.
Vooruitgang boeken
Het doel van bijles aan huis is natuurlijk dat de leerling vooruitgang boekt en betere cijfers haalt voor toetsen. Daarom blijft er tijdens het geven van bijlessen contact tussen de docent op school en de bijlesdocent. Zo kan er indien nodig worden bijgestuurd als de bijles onvoldoende effect heeft of als de leerling juist progressie boekt en er dus een niveau omhoog kan worden geschakeld. Juist omdat goed kunnen lezen, schrijven en rekenen zo belangrijk zijn voor later, is het van groot belang dat een kind leert om deze basisvaardigheden goed te beheersen. Als je niet goed kunt lezen en rekenen dan geeft dat later in je volwassen leven allerlei vervelende belemmeringen, niet alleen bij het volgen van een beroepsopleiding maar ook bij het vinden van een baan en het leven van een zelfstandig leven.
Met meer plezier naar school
Als een kind bijles volgt en daardoor beter gaat presteren op school dan heeft dat vaak nog een extra positief effect: het kind gaat vaak weer met meer plezier naar school. Het is immers niet leuk om altijd slechte cijfers te halen en daarom misschien wel te worden uitgelachen door medeleerlingen. Als het leren beter gaat dan is een kind daar over het algemeen trots op, zeker als het complimenten oplevert van de leraar op school, de ouders en de bijles docent. Met plezier naar school gaan zorgt er meestal ook voor dat een leerling goed gemotiveerd is om goed zijn best te doen zodat de goede cijfers geen uitzondering meer zijn maar dagelijkse realiteit. Zo kan je kind de basisschool hopelijk probleemloos doorlopen en met evenveel plezier beginnen aan de middelbare school als voorbereiding op een beroepsopleiding.
![]()
Bijschrift - Credit















