
Wonen in een kasteeltuin omringd door groen
WoningbouwSint-Oedenrode - Ze zijn klaar. De 26 appartementen aan de Kasteellaan in Sint-Oedenrode. Maandagochtend 9 oktober overhandigde aannemer Van der Heijden de sleutels van het complex aan Woonmeij. Niet veel later ontvingen de eerste bewoners de sleutel van hun nieuwe woning. Dinsdag 10 oktober zijn de laatste bewoners blij gemaakt met de sleutels van hun nieuwbouwappartement op de plek van het voormalig Fioretti college.
Onder het genot van een Schaijkse broeder en een kop koffie werd er teruggeblikt op het project. Mark Wonders: ‘Met dit complex zijn weer 26 sociale huurwoningen toegevoegd die hard nodig zijn met de huidige woningnood. Doordat er ingezet is op duurzaamheid hebben de bewoners straks lage woonlasten. Ook wonen zij, niet alleen in een mooie groene omgeving, maar ook in een in toekomstbestendige en energieneutrale woning. En… mooi om te zien dat 75% van de nieuwe huurders afkomstig zijn uit Meierijstad en de helft uit Sint-Oedenrode.’
Ferry Verstappen, Van der Heijden bouw en ontwikkeling; ’De open en transparante samenwerking was de sleutelfactor voor het succesvol verlopen van dit bouwproject. Alle betrokken partijen konden hierdoor effectief informatie en kennis delen en werkzaamheden proactief aanpakken.’
Nul-op-de-meter voor jong en oud
De appartementen hebben twee slaapkamers en zijn daardoor geschikt zijn voor één of tweepersoonshuishoudens. Ze zijn bereikbaar via een lift zodat zowel jonge als oudere huurders hier prettig wonen. De energie voor de nul-op-de-meter woningen wordt opgewekt met de zonnepanelen op het dak. Om de appartementen te voorzien van warmte en ventilatie wordt er gebruik gemaakt van een ventilatiewarmtepomp.















