
Parkeren onder Borchgrave en Odendael wordt onderzocht
VerkeerSint-Oedenrode – Het is op dit moment wachten tot de gemeente komt met een uitgekiend parkeerplan. Dat zou eind 2024 gepresenteerd worden. De gemeente heeft dus nog een maand. Vooral in Sint-Oedenrode is de nood hoog en daarom kijken vooral de centrumondernemers uit naar de uitkomst. Het plaatselijke Centrummanagement zoekt alvast naar mogelijkheden, samen met de gemeente. Parkeren onder de Borchgrave en Odendael is een optie.
Dat vertelde centrummanager Dirk Lammers dinsdagavond tijdens een vergadering van en voor centrumondernemers die meebetalen aan BIZ. In de Gouden Leeuw liet hij zien dat het centrummanagement de parkeerproblematiek heel serieus neemt. Al gaf hij ook toe dat het een heel lastige situatie is. Door het ruimtegebrek in Sint-Oedenrode zijn er heel weinig uitwijkmogelijkheden. Onder de Borchgrave en onder Odendael zijn vaak heel veel parkeerplekken vrij. Het centrummanagement hoopt deze plekken te mogen benutten voor medewerkers van winkeliers en horeca in het centrum. Ondernemers hebben nu de kans gekregen om hun wensen aan te geven.
Vijftien extra parkeerplekken
Een doorn in het oog blijven de werkbusjes op de Markt. Die behoren toe aan bouwvakkers die bezig zijn met de bouw van appartementen en een boutique hotel met wijnbar aan de Markt. Lammers gaf in de vergadering aan dat hoofdaannemer Van Stiphout na een gesprek met het Centrummanagement en de gemeente er strenger op gaat toezien dat minder bussen de Markt bezet houden. “Toch is het voor Van Stiphout ook lastig om alle onderaannemers in de gaten te houden. Ze gaan er niet in een oranje hesje bij staan om te controleren”, zo vertelde hij de ondernemers. Vijftien extra parkeerplakken aan het voormalige Kapittelhof moeten de druk iets gaan wegnemen. Die zijn waarschijnlijk in januari klaar en zullen vooral door bouwbussen gebruikt worden. Parkeren voor winkelend publiek en bouwbussen op het Kerkplein is voor de gemeente in ieder geval geen optie. Ondernemers lieten tijdens de bijeenkomst blijken dat jammer te vinden, omdat het plein nu ongebruikt blijft en de Markt iedere dag uitpuilt. Aan de achterkant zet de gemeente volgens Lammers echt stappen naar voren om tot oplossingen te komen.
Weekmarkt
Door de komst van ijsevenement RooIce komt er nóg minder ruimte op de Markt. Vier weken lang wordt de westzijde van de Markt ingericht met een schaatsbaan en een Wintercafé. Op vrijdagen gaat de weekmarkt vijf weken verkassen naar het Kerkplein.
De parkeerdruk blijft de komende weken dus onverminderd hoog. Nu het terrein van De Leijer nog steeds geen mogelijkheid blijkt voor extra parkeerplekken en de extra plekken aan het Kapittelhof en de Neul nog niet klaar zijn, zal het voor bezoekers op sommige momenten zoeken zijn naar een parkeerplekje. Een tip is om eens te kijken aan het Kofferen en bij Mariëndael. Daar zijn overdag vaak nog genoeg parkeerplaatsen beschikbaar.















