Afbeelding

Bijzonder: Boskants schaap moeder geworden van vijfling

Natuur

Sint-Oedenrode - Een grote verrassing voor de familie Klerks afgelopen weekend. Een van hun schapen werd zaterdagavond namelijk moeder van een vijfling. Uit eerdere berichtgeving over vijflingen bij schapen is gebleken dat de kans hierop één op een miljoen is, een zeldzaamheid dus.

Deze zeldzaamheid kwam voor Ellis Huijgens ook als een verrassing: “Gezien de omvang van het schaap, had ik al het idee dat ze zou bevallen van een grotere groep lammetjes, maar ik zat zelf aan vier te denken, vijf had ik niet verwacht.” Eerder dit jaar werd de kudde al meerdere malen uitgebreid: “We hebben al twee drielingen gehad dit jaar, nu is daar een vijfling bijgekomen. En dan staan er nog drie schapen op het punt van bevallen.” Vorig jaar was het ook al goed raak voor de schapen; toen kregen 10 schapen in totaal 29 jongen. “Je hoorde van andere schapenhouders dat er ook veel geboortes waren. Dit jaar is dat veel minder.”

Toch brengt een vijfling nog de nodige uitdagingen met zich mee: “Een schaap heeft maar twee spenen. Eigenlijk zijn vijf jongen te veel. Daarom nemen we er ook twee mee naar binnen, waar ze rustig gevoed kunnen worden”, vertelt Ellis. Het maakt deze zeldzame situatie er echter niet minder leuk om. De lammetjes worden momenteel nog afgeschermd van de rest van de kudde. Wanneer ze er klaar voor zijn, zullen ze zich samenvoegen met de rest van de kudde.





Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding