Het Bakkerpad.
Het Bakkerpad. Foto: Sem van der Kallen

Terug in de tijd: Nieuwe woonwijk aan Bakkerpad kwestie van tijd

Historie

Sint-Oedenrode - Zo nu en dan gaan we even een sprong maken, terug in de tijd. In augustus 2015 plaatsten we dit artikel over een nieuwe woonwijk aan het Bakkerpad. Dat plan is nooit tot wasdom gekomen. Nu wacht het kerkdorp op een bouwproject in de hoek Lieshoutseweg/Bakkerpad, achter de basisschool. Daar komt de vaart ook maar niet in. Plaatsen we over acht jaar daar ook weer een artikel over om te melden dat er nog steeds niet gebouwd is?

Het artikel: 
Het bouwen in kerkdorpen stokt in veel gemeenten. Nijnsel vaart tegen de stroom in. Het project De Lage Weide – liggend tegen de voetbalvelden aan - is zo goed als zeker uitverkocht. Nu zijn er plannen om een wijk te realiseren aan het Bakkerpad. Daar hebben twee Rooise ondernemers een stuk grond waar ze graag woningbouw op willen realiseren. Er zijn al burgers die het plan omarmen, want de eerste aanvragen naar percelen zijn al binnen.

Het project gonst al een tijdje rond in Nijnsel. Op huizenwebsite Funda staat al enige maanden een bericht waarop wordt gesteld dat het nu gaat om een oriënterende fase voor zelf-bouwen of projectbouw op kleine schaal. Daarnaast staat er dat het de bedoeling is dat de grond wordt bebouwd met ca. 15 woningen. Hierbij valt te denken aan de nieuwbouw van vrijstaande en geschakelde woningen op behoorlijke percelen.

Volgens de gemeente zijn er bij hen nog geen plannen ingediend omtrent bouwen aan het Bakkerpad. Volgens een woordvoerder vinden er wel oriënterende gesprekken plaats. “Zodra er echter reële en haalbare plannen worden ingediend, zal de gemeente deze gelet op de woonvisie wel faciliteren”, zo luidt een reactie van dezelfde woordvoerder. Hij verwees naar de op 9 juli door de raad vastgestelde woonvisie waarin staat dat kleine kernen worden aangemoedigd om zelf met initiatieven te komen omtrent woningbouw. Daarin staat ook dat de gemeente sterk gelooft - met name als het gaat om kleine kernen - in het draagvlak van onderop, waardoor per definitie maatwerk ontstaat en het juiste bouwtempo wordt aangehouden. Het lijkt dus een kwestie van tijd dat er een nieuwe wijk in Nijnsel gerealiseerd zal worden.