
Schrijver Philip Dröge in de Knoptoren
CultuurSint-Oedenrode - Op vrijdag 11 april geeft schrijver Philip Dröge een lezing in Sint-Oedenrode, op uitnodiging van het Roois Kultuur Kontakt. Philip Dröge is schrijver van historische literaire non-fictie.
Dröge zal tijdens de lezing met name ingaan op zijn recentste boek ‘De Tawl. Hoe de Nederlandse taal (bijna) Amerika veroverde’. Drie eeuwen lang spraken mensen in de staten New York en New Jersey de Tawl, de Amerikaanse versie van het Nederlands. Een overblijfsel van de tijd waarin New York nog Nieuw-Amsterdam heette. Pas in de twintigste eeuw raakte het Neder-Amerikaans in onbruik. Dröge gaat al fietsend over Amerikaanse wegen op zoek naar wat er nu nog over is van dat Nederlandstalige verleden. Met De Tawl schreef hij een boeiend en opmerkelijk verhaal over de Nederlandse oorsprong van woorden als OK en gekke rechters, slavernij, komieken en oplichters.
Dröge’s historische werken zijn vlot geschreven en lezen als romans. Hij heeft een indrukwekkend oeuvre opgebouwd. Hij debuteerde met Meesterspion, het geheime leven van Prins Bernhard en schreef daarna Het Oranjekapitaal, over het vermogen en de zakelijke aspecten van het koningshuis. Vervolgens verscheen De schaduw van Tambora, over de catastrofale uitbarsting van de vulkaan Tambora in Nederlands-Indië in 1815. Met zijn boek Moresnet, opkomst en ondergang van het ministaatje van een vergeten buurlandje haalde hij de shortlist van de Libris Geschiedenisprijs. In Pelgrim stond het leven en de reizen van Christiaan Snouck Hurgronje centraal. Voor Moederstad dook hij in de geschiedenis van Jakarta en zijn eigen voorouders.
Behalve schrijver is Dröge ook journalist voor onder andere De Volkskrant, National Geographic en Quote, en columnist voor het Historische Nieuwsblad.
De lezing vindt plaats in de Knoptoren en begint om 20.00 uur. Een kaartje kopen kan via de website van het RKK: wwww.rooiskultuurkontakt.nl en kost €12,50.















