
Expositie Annie Thijssen-Dortmans: 25 jaar kunst
CultuurSint-Oedenrode - Op zondag 16 maart om 15.00 uur opent Roois Kultuur Kontakt in Mariendael een bijzondere expositie ter ere van het 25-jarig kunstjubileum van Annie Thijssen-Dortmans. De Rooise kunstenares begon haar opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Arendonk, waar ze cum laude afstudeerde. Later verdiepte ze zich in Mixed Media en monumentaal werk. Haar passie voor experimenteren bracht haar naar zeefdruktechnieken, waarin ze zich verder bekwaamde aan de Grafische Academie in Den Bosch.
Annie sloot zich aan bij kunstenaarscollectief Phoenix op de Noordkade in Veghel, waar ze haar werk verder ontwikkelde. Haar kunst is veelzijdig, met een mix van schildertechnieken, structuren en materialen. Haar stijl evolueerde door de jaren heen, maar altijd met een diepere laag en een zoektocht naar verbinding.
Voor deze expositie heeft Annie haar kleinkinderen aan het werk gezet. Hun kunstwerken worden ingelijst en verkocht, waarbij de volledige opbrengst naar War Child gaat. Ook stelt Annie een schilderij uit haar serie “Seizoenen Dommeldal” beschikbaar voor een veiling. Het werk met de titel “Lente” wordt aangeboden via Kiwanis, en bezoekers kunnen tot en met 23 april een bod uitbrengen.
De opening op 16 maart wordt muzikaal omlijst door Adri Frigge op de vleugel. Kunstenaar Bert van der Linden uit Waalwijk zal een inleiding verzorgen. De expositie is te bezichtigen tot en met 23 april tijdens de openingsuren van CEC Mariendael. Meer informatie over Annie’s werk is te vinden op www.anniedortmans.nl.















