
Klavertje Vier heeft een nieuwe gastrolspeelster
CultuurNijnsel - Jet Verbruggen gaat een rol spelen in de aankomende voorstelling ‘De erfenis van tante Bella’. Maar wie is deze actrice?
Jet stelt zich voor:
Mijn naam is Jet Verbruggen. Ik ben 56 jaar en woon al mijn hele leven in Erp. Ik ben getrouwd met Will en samen hebben we drie kinderen (die nu ook moeten komen kijken). Toen ik nog jong en knap was, wilde ik graag naar de toneelschool. Maar de spanning om op kamers te gaan wonen (we leven dan in 1985) en het feit dat je toch beter een degelijke opleiding kon doen in die tijd, hebben het hoofdstuk “toneelschool” afgesloten. Uiteindelijk kruipt het bloed toch waar het niet gaan kan. Toen Suzan, mijn overbuurvrouw, aangaf om een keer mee te gaan naar Klavertje Vier, begon het weer te kriebelen. Meteen bij de kennismaking voelde de groep als een warm bad en werd ik getriggerd tijdens de repetities. En al helemaal na het zien van de voorstelling “Tortelduifjes en ouwe kraaien” was ik om. Wat een geweldige voorstelling en wat hebben we gelachen.
Waar mijn kwaliteiten liggen en of er überhaupt sprake is van enig talent, is nog compleet onduidelijk. Ik heb helemaal geen toneelervaring. Maar intussen zijn we begonnen met repeteren en is mijn jeugddroom werkelijkheid aan het worden.
We spelen het stuk “De erfenis van tante Bella”. Tante Bella is overleden en haar twee neven, Berend en Albert, hebben als erfenis haar ietwat verouderde schoonheidssalon geërfd. Berend is er van overtuigd dat deze salon met een likje verf en wat kleine aanpassingen voor goud geld te verkopen is. Maar is dit wel zo’n goed plan? Namelijk totdat de salon verkocht is moet deze wel gewoon doordraaien en dan is er wel personeel nodig. Dit is niet het enige probleem waar beide heren mee kampen.
Want zo’n gemakkelijk klantenbestand had tante Bella nu ook weer niet. En het is ook niet helemaal duidelijk of de beide heren wel de enige erfgenamen zijn. Al met al problemen genoeg die de meest absurde situaties veroorzaken in deze geweldige klucht met een waterval aan grappen. Ik verheug me op de komende voorstellingen! Ik hoop u tijdens een van onze voorstellingen te mogen begroeten!
De data van de voorstellingen zijn: 8 – 9 – 13 – 15 en 16 maart 2024. Voor kaartjes en andere informatie: kijk op de website:
www.klavertjeviernijnsel.nl















