Een actiemoment uit de wedstrijd.
Een actiemoment uit de wedstrijd. Foto: Wil van der Linden.

Slechts één punt voor de Rooise voetbalclubs

Sport

Sint-Oedenrode – Geen goede score voor de Rooise voetbalclubs afgelopen weekend. Alleen Rhode haalde een puntje. Nijnsel, Olland en Boskant verloren.

SV Olland verliest belangrijk treffen
In de “kelderkraker” van de 4e klasse G heeft SV Olland een pijnlijke nederlaag geleden. Bij winst hadden ze weer aansluiting naar de onderste middenmoot en bij verlies zou de kloof naar de veilige plaatsen wel erg groot worden. Helaas gebeurde dat laatste en werd voornamelijk veroorzaakt door de eerste twintig minuten van de wedstrijd.

In de vijfde minuut ging een van de middenvelders geweldig de fout in door te treuzelen en balverlies te lijden in de zestien. Dit kansje liet Rood Wit’62 zich niet ontnemen en de 0-1 stond alweer op het scorebord. Ook de aansluitende vijftien minuten waren niet geweldig, voetbalde Olland erg onrustig en wist onvoldoende gevaar te creëren. Gevolg was dat ze te vaak op eigen helft werden teruggedrongen en dan komen de gevaarlijke momenten vanzelf. Zo ook in de veertiende minuut toen niet goed verdedigen op de bal de aanvaller van Rood Wit’62 alle gelegenheid gaf om uit te halen. Wat perfect lukte met een schot in de verre hoek, over Kevin heen, 0-2. Hierna lukte het SV Olland wat beter om eruit te komen en kreeg het ook diverse kansjes om de aansluitende treffer te scoren. De schoten van Robert Erven en Stefan Erven en de kopbal van Tom de Beer hadden een beter lot verdiend maar mede door goed keeperswerk van de Rood Wit’62 doelman bleef SV Olland doelpuntloos tot aan de rust. Ook de levensgrote kans die Wout van Rooij kreeg, werd niet omgezet in een doelpunt.

Na rust waren de verhoudingen veel gelijkmatiger en wist door een verdedigingsfout Olland de aansluitingstreffer te maken. Door balverlies van een verdediger kon Wout van Rooij opstomen richting doel en op het juiste moment stelde hij de meegelopen Harm van Oirschot in staat zijn voorzet met een bekeken schot in het doel te werken. Hierna bleef SV Olland wel aandringen maar waren ook de tegenstoten zeker niet ongevaarlijk. In alle dreigende situaties was Kevin Vester een betrouwbare sluitpost die een prima wedstrijd keepte. Olland kreeg ook wel wat kansen en had zeker op basis van het laatste uur een gelijkspel verdiend. Helaas wilde het niet lukken en moest de ploeg met een pijnlijke nederlaag de kleedlokalen opzoeken. Volgende week zondag wacht de derby tegen Nijnsel dat ook in de hoek zit waar de klappen vallen. Een spannende derby is het vooruitzicht.

Boskant met 0-4 de boot in
Een tegenvallend resultaat! Beide teams hadden dat vooraf niet verwacht. Voor aanvang van de wedstrijd bezette De Middenpeel de voorlaatste plek met vijf punten uit zeven wedstrijden en Boskant in de middenmoot op plaats vijf met zeven punten uit zes wedstrijden. 

Door de 4-0 overwinning stijgt De Middenpeel naar plek terwijl Boskant op vijf blijft. Terug naar de wedstrijd. De eerste helft ging goed tegen elkaar op. Boskant had voor rust de (sterke) wind in de rug, maar heel veel voordeel wist het team daar niet uit te halen. Pas na een half uur kreeg spits Brett Veldkamp een goede mogelijkheid om te scoren, maar door een te late reactie miste hij de bal. Met de wind tegen lukte het ook De Middenpeel dicht bij het Boskant doel te komen, maar mede door goed verdedigend werk van doelman Frank Thijssen leverde dat geen doelpunten op. Eigenlijk een beetje onverwacht kwamen de bezoekers op voorsprong. Bij een aanval over links werd een strak voorgegeven bal door een Boskant verdediger gemist, waarna Stijn van Melis de bal voor het intikken had en in de 38e minuut de 01 op het scorebord verscheen. Drie minuten later kreeg Boskant via Brett een kans op de gelijkmaker, maar ook nu kwam hij tekort.

De wind in de rug deed De Middenpeel wel goed, want mede door de goede uittrappen van doelman werd een flink gedeelte van het speelveld “overgeslagen”. De Boskant verdediging wist daar niet goed raad mee, zodat het regelmatig “druk” en “spannend” was voor het Boskant doel. In de 54e minuut leidde dat tot de 0-2 door een doelpunt van Sam Wezenberg. Een poging van de thuisclub om het spel te verplaatsen richting het doel van De Middenpeel verliep maar moeizaam; beter gezegd, leverde niet echt veel op. Na een Boskant overtreding in de 82e minuut en een snel genomen vrije trap, was de ruimte die de scheidsrechter toegaf voldoende voor Sam van de Wetering om de derde treffer binnen te schuiven en een beslissing te forceren met nog tien minuten te spelen: 0-3. Boskant ging nog op zoek naar een tegentreffer, maar ook dat bleek er zondag niet in te zitten.
Stijn van Melis bleek nog voldoende in huis te hebben en zorgde in de 86e minuut voor eindstand van 0-4.

Rhode – SBC zonder doelpunten
Zondag stond de derby tegen SBC op het programma. SBC begon met twee gelijke spelen aan de competitie, maar heeft zich daarna naar de kop van de ranglijst gespeeld. Overigens was het al weer heel lang geleden, seizoen 2000-2001, dat deze derby op het programma stond.

Op zich natuurlijk vreemd omdat beide ploegen toch vaak op hetzelfde niveau speelden en Rhode vele wedstrijden in regio Nijmegen en in Limburg speelde. SBC begon fel aan de wedstrijd, maar na een minuut of vijf was het offensief al over. Daarna waren de partijen redelijk aan elkaar gewaagd maar Rhode had toch wel het betere van het spel. De eerste echte kans was ook voor Rhode, met een fraaie actie bracht Jesse van de Oever Maarten van der Zanden in stelling. Zijn schot ging net voorlangs. Een paar minuten later een nieuwe kans uit een corner, maar de bal werd over de doellat gekopt.
De eerste kans voor SBC kwam naar ruim een kwartier, een voorzet leek gevaarlijk, maar leverde uiteindelijk toch geen probleem op voor de Rhode defensie. Daarna kwamen er voor beide ploegen nog wel wat mogelijkheden, maar echte kansen eigenlijk niet. In de tweede helft veranderde er eigen niet zoveel, geen opgelegde kansen en ook geen echte derbysfeer. Rhode kreeg een mogelijkheid via Geert Oerlemans, die uit een ingooibal naast kopte. In de 60e minuut was er een kans voor Bas van Lierop, maar zijn schot werd onderweg naar het doel toch geblokkeerd. In de laatste tien minuten kreeg eerst Rhode nog twee kansen, de eerste voor Tijn Vorstenbosch en de tweede, in de negentigste minuut, voor Jesse Jacobs, maar beide kansen leverden niets op. SBC zou met een overwinning de eerste periodetitel pakken, dus men zou zeker nog een flink slotoffensief verwachten. Ze zochten ook wel de aanval en kregen ook nog twee kansen maar de eindstand werd toch 0-0 en gezien de wedstrijd kon iedereen daar wel vrede mee hebben. Zoals gezegd zou bij een overwinning SBC de eerste periodetitel binnen halen. De andere concurrenten, Heeze en NWC, speelden ook gelijk, zodat Avanti uiteindelijk de lachende vierde werd en met een 2-3 zege bij RRC de eerste periodetitel kon binnenslepen. Komende zondag staat de uitwedstrijd tegen Stiphout Vooruit op het programma. Ook Stiphout Vooruit is een ploeg waar al lang niet meer in competitieverband tegen is gespeeld, voor het laatst in seizoen 2001 – 2002.

Nijnsel geeft koploper goed partij
Nijnsel was op deze ietwat grauwe novembermiddag op bezoek bij Mifano uit Mierlo, voorheen vermaard om zijn Mierlose Zwarten. En voordat de wokers onder ons weer gaan steigeren, het gaat hier niet om Niet Witte Vrouwen maar om kersen, boordevol antioxidanten en goed tegen de jicht omdat ze urinezuur neutraliseren. Heerlijk ook in pannenkoeken en struif.
Een team met spelers met gewone, alledaagse, herkenbare namen die een licht agrarische achtergrond doen vermoeden zoals Rick van Hoof, Michiel Janssen en Yanick van de Winkel. Voor een stukjesschrijver toch net wat makkelijker te hanteren dan José Maria Ramos Gil Dias Batista, Frederico dos Reis Deslandes Ramos Aleixo of Oghenetejiri Adejenughure die ook ergens in de buurt om halfdrie aan de aftrap staan. Maar niet in Mierlo. Het was helemaal af geweest als de dj van dienst even voor half drie het legendarische en zeer toepasselijke ‘November Rain’ van Guns N’ Roses (1991) over sportpark de Ark had laten schallen. Maar dit terzijde.

De voetballende kersendorpelingen werden afgelopen zondag best wel verrassend tot koploper gelanceerd door het verlies van zowel ASV’33 als Brandevoort. En zij wilden deze luxe positie natuurlijk graag omzetten in een periodetitel die voor het oprapen lag. Maar het was niet zo dat de thuisploeg de bezoekers wist te epateren, integendeel. Nijnsel zocht waar mogelijk de aanval maar de eindpass….. En ofschoon de Sint inmiddels zijn opwachting had gemaakt werden er onder leiding van een solide doelman Dortmans geen cadeautjes weggegeven. In het laatste fluitsignaal voor de rust ging het alsnog fout; een Mierlose voorwaartse zag een piepklein gaatje in de Nijnselse defensie en hij prikte de bal met een strakke schuiver in de hoek.
Na de thee ging het opnieuw snel fout; in de 49e minuut een schot op goal dat minimaal werd getoucheerd door een verdediger van de gasten; 2-0. Maar Nijnsel liet het moede hoofd niet hangen, integendeel. Men trok onvervaard ten aanval en niemand minder dan Mart Verhagen maakte een kwartier voor tijd een resoluut einde aan de Nijnselse doelpuntendroogte; 2-1! De thuisclub werd nerveus, maar met enkele stevige overtredingen en de hulp van de Portugese scheids die af en toe een oogje dichtkneep bleven de punten in Mierlo. En na maar liefst dertien jaar zonder een noemenswaardig succes werd dit resultaat door de locals vanzelfsprekend uitbundig gevierd.

Komende zondag de echte derby thuis tegen sv Olland, al zo lang naar uitgekeken. Volop strijd, dat staat buiten kijf. Beide rivalen willen voor elkaar niet onderdoen. Half drie klinkt het eerste fluitsignaal ten overstaan van drommen toeschouwers die dorsten naar drie punten, evenals de artiesten binnen de lijnen. De heer Peter Ophey probeert de wedstrijd in goede banen te leiden. In 2012 floot hij nog RPC tegen VOAB.