
Bongers draagt benzinepomp over aan De Haan tankstations
ZakelijkSint-Oedenrode - Het is een vertrouwd beeld aan de Schijndelseweg: tankende auto’s, een moderne wasstraat en daarachter de karakteristieke shop met vertrouwde gezichten. Sinds 1992 is de familie Bongers verbonden met deze plek én met brandstofvoorziening in Rooi. Daarvoor natuurlijk ook vele jaren op de Rooise Markt. Kortom, Bongers is een begrip in Sint-Oedenrode. Vanaf 1 juli is er een verandering op komst. De benzinepomp gaat dan over in handen van de De Haan tankstations, een landelijke speler met ruim tweehonderd pompen verspreid door heel het land.
Anton Bongers, die samen met zijn familie jarenlang het gezicht was van Shell Bongers, kijkt met een goed gevoel vooruit. “Voor klanten verandert er in principe niets. De shop blijft gewoon bestaan en bijna het hele team blijft werken, dus de vertrouwde gezichten blijven. En De Haan tankstations is een partij met ervaring én oog voor lokaal personeel.” De pomp wordt voor een langdurige periode verhuurd aan De Haan tankstations. Anton zelf blijft actief met zijn autobedrijf, dat direct naast het tankstation ligt.
Bongers diepgeworteld
De naam Bongers is al decennialang verbonden aan mobiliteit in Rooi. Eerst op de Markt, waar Harrie Bongers begon met een pomp en een automobielbedrijf, later vanaf 1992 aan de Schijndelseweg. Daar opende de familie niet alleen een tankstation, maar ook een eigen garagebedrijf. In 2006 werden de dealeractiviteiten beëindigd, waarna Anton Bongers in 2008 zelfstandig verderging als universeel autobedrijf onder de naam Bongers Auto’s. Het tankstation, jarenlang verbonden aan Esso, maakte in 2015 de overstap naar Shell. De shop werd vernieuwd, de uitstraling gemoderniseerd en klanten konden vanaf toen ook Air Miles sparen. Wat bleef, was de klantvriendelijke service en de warme sfeer, grotendeels te danken aan het hechte team.
Vertrouwde gezichten blijven
Voor veel Rooienaren is een bezoek aan de pomp meer dan even snel tanken. Het is een praatje met één van de vele teamleden waaronder Marion of Vincent, beiden al zo’n 25 jaar in dienst, of een glimlach bij het afrekenen. Dat vertrouwde gevoel blijft behouden. De Haan tankstations neemt het personeel over en streeft ernaar de klanten op dezelfde manier van dienst te zijn als voorheen.
“Dat was voor mij belangrijk,” vertelt Anton. “De mensen hier zijn goud waard. En De Haan heeft uitgesproken dat ze hun inzet waarderen.”
De overname betekent dat Shell Bongers voortaan onder een andere naam door het leven zal gaan: Shell Sint-Oedenrode. De naam Shell blijft, maar ook het serviceniveau, de openingstijden, de wasstraat en de 24/7 nachtpomp blijven zoals de Rooienaren gewend zijn. Ook de shop blijft gewoon open, met een assortiment dat de komende tijd wellicht wat vernieuwd wordt – maar altijd met aandacht voor de wensen van de lokale klant.
Toekomst in goede handen
Anton Bongers kijkt met trots terug op de vele jaren waarin zijn familie het tankstation runde. “Het is mooi geweest. Ik ben opgegroeid tussen de auto’s en heb dit altijd met hart en ziel gedaan. Nu is het tijd om me volledig te richten op het autobedrijf. Maar ik laat de pomp met een gerust hart achter. De Haan heeft de juiste visie én de juiste mensen om Rooi op vertrouwde wijze te blijven bedienen.”















