
‘Tegenslag is er om uiteindelijk te groeien’
Zakelijk Op de koffie bij...Sint-Oedenrode – Waar bij de een het leven makkelijk verloopt, is er bij de ander veel tegenslag. Mariëlle Rooyakkers hoort bij de laatste categorie. Na de dood van haar man ging haar leven bergafwaarts. Telkens als ze dacht dat het niet dieper kon, gebeurde dat wel. Eenmaal in het diepste dal kroop ze er langzaam maar zeker uit. Ze leerde anders naar het leven te kijken. Inmiddels helpt ze mensen en dat voelt heel goed. “Ik heb dit altijd in me gehad”, zegt de Rooise, die graag wil vertellen over haar bedrijf: Levensbegeleider Mariëlle.
Door: Jeroen van de Sande
In de Irenestraat heeft Mariëlle een paar maanden gewerkt aan de inrichting van haar praktijk, achter in haar tuin. Rustgevende muziek staat aan en ik ruik wierook. Een aangename, maar ook rustgevende geur. In mijn ooghoek zie ik wat vol getypte A4-tjes liggen. Mariëlle heeft zich goed voorbereid. Ik daarentegen weet nog niks, maar ben reuze benieuwd. Onder andere naar wat het vak van levensbegeleider inhoudt.
Reiki
In de eerste paar zinnen die we wisselen kom ik erachter dat Mariëlle cursussen heeft gevolgd en ze blijft zich in de breedte scholen om haar vak goed uit te kunnen oefenen. De term Reiki valt al snel en ik wil meteen weten wat het precies is. Mariëlle: “Het heeft alles met energie te maken. Overal is energie. Mensen met veel spanning in het lijf kunnen dat door middel van Reiki laten loskomen en opruimen. Bij mij heeft het enorm goed geholpen, net als meditatie.” Als behandelaar kan Mariëlle als het ware energie geven aan anderen. Dat blijkt in veel gevallen meer dan nodig te zijn, want Mariëlle is heus niet de enige die te kampen (heeft gehad) met tegenslagen.
Leren luisteren
De levensbegeleider vertelt in het kort haar levensverhaal, vooral over de turbulente periode na de dood van haar man. “Na elf jaar kwam ik er achter dat ik al die jaren had gerouwd en het nog niet goed had verwerkt. Ik stond puur in de overlevingsstand voor mijn drie kinderen, terwijl ik dacht dat het goed met me ging.” Mariëlle verloor contact met familie, maar vond dat langzaam maar zeker weer terug naarmate ze meer aan zichzelf ging werken. “Ik heb leren luisteren naar mijn gedachtes en om meer bewust te zijn van wat er om me heen gebeurt. Eerst deed ik alles wat van mij werd verwacht. Nu niet meer en dat voelt goed. Weet je, ik ben erachter gekomen dat tegenslag er uiteindelijk is om te groeien.” Vanuit haar omgeving kreeg Mariëlle te horen dat ze andere mensen moest gaan helpen. Eerst dacht ze: ‘Ik?’ Maar toen ze zich ging verdiepen voelde die gedachte steeds beter. Na het aanmaken van een Facebookgroep ontstond het idee van een eigen praktijk.
Rouw
Nu helpt Mariëlle mensen die zijn vastgelopen. Dat kan om allerlei redenen zijn, op allerlei gebieden. Niet alleen vanuit haar ervaring kan de Rooise helpen, maar ook vanuit haar kennis die ze heeft opgedaan uit cursussen. “Ik leg niemand iets op. Als eerste gaan we gewoon in gesprek en dan kijk ik waar ik bij kan helpen. Bij rouw bijvoorbeeld. Rouw is alles wat vandaag anders is dan gisteren. Het is heel breed en gaat niet alleen over de dood. Iemand kan ook rouwen door een slecht verlopen relatie of door een ziekte. “De vraag is: hoe ga je daar mee om?” legt Mariëlle de vinger op de juiste plek. Een tijd lang heeft ze vrienden en bekenden geadviseerd, maar nu wordt het tijd om Sint-Oedenrode te laten weten dat ze meer mensen van dienst kan zijn.
Mariëlle oogt inmiddels gelukkig. Ze heeft een leuke vriend en geniet van haar kinderen en haar werk in het ziekenhuis. “Ik wil vooral doen wat ik leuk vind”, zegt ze trots. Daar hoort nu dus ook haar onderneming Levensbegeleider Mariëlle bij. We kletsen nog wat over het leven. Over geluk, werk en kinderen. We werken toe naar een goed slot van dit verhaal, maar dan ineens leest Mariëlle het einde voor: “Het is zoals het is. De manier zoals jij er mee omgaat, dat maakt het grote verschil.” Ik heb geen vragen meer.
Op Facebook is MarIëlle te vinden via Levensbegeleider Marïelle.















