
Zeven op de tien Nederlanders lezen een huis-aan-huiskrant
Roois nieuwsSint-Oedenrode - Ook in 2025 blijft het bereik van de huis-aan-huiskrant onverminderd groot. Volgens Jolanda de Rijk en Niels Ackermans, de duovoorzitters van de Nederlandse Nieuwsblad Pers (NNP), blijkt uit onderzoek van maart dat ruim zeven op de tien Nederlanders regelmatig een huis-aan-huiskrant leest. “Dat is aanzienlijk meer dan het bereik van landelijke of regionale dagbladen,” benadrukken zij.
De NNP is sinds 1945 dé branchevereniging voor uitgevers van lokale nieuwsmedia. In 2025 viert de organisatie haar tachtigjarig bestaan. Toch ligt de nadruk niet op het verleden, maar op de toekomst. “Terugblikken is mooi,” aldus De Rijk en Ackermans, “maar onze blik is vooruit. Digitalisering biedt kansen en innovatie is essentieel om onze sterke positie in het medialandschap te behouden.”
Volgens de voorzitters waarderen niet alleen lezers en adverteerders de lokale krant, ook beleidsmakers zien steeds vaker de impact van dit medium. “Als je bedenkt dat zo’n 75 procent van de Nederlanders van 13 jaar en ouder regelmatig een huis-aan-huiskrant leest, dan kun je niet om de invloed heen,” stellen ze. Daarom werken leden in heel Nederland aan vernieuwing, vaak in samenwerking met het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek, het Commissariaat voor de Media en het Ministerie van OCW.
Op 1 juli, de jaarlijkse Dag van de Huis-aan-huiskrant, staat de kracht van lokale journalistiek centraal. “In Nederland verschijnen honderden lokale kranten die wekelijks zo’n 7,5 miljoen mensen bereiken,” zeggen De Rijk en Ackermans. “In die kranten herkennen lezers, ondernemers, beleidsmakers én verenigingen zichzelf. Dat is lang niet overal vanzelfsprekend.”
De kracht van de lokale journalistiek werd op 18 juni nog eens gevierd tijdens de jaarlijkse NNP-dag, waar prijzen werden uitgereikt voor de beste artikelen, foto’s, interviews en advertentiecampagnes. “Een stimulans voor uitgevers, redacties en verkoopteams om elk jaar weer het beste uit zichzelf te halen,” besluiten De Rijk en Ackermans.














