De Sint op zijn paard.
De Sint op zijn paard. Foto: Hans van den Wijngaard

Zie ginds komt… O-Zo-Snel

Recreatie en Toerisme

Sint-Oedenrode - Nog maar een paar nachtjes slapen en dan zijn de Sint, zijn Pieten en het paard O-Zo-Snel weer in het land! Nadat Sinterklaas jarenlang via de Dommel in Sint-Oedenrode is aangekomen, is daar sinds vorig jaar verandering in gekomen. O-Zo-Snel vond het vorig jaar zo leuk in Sint-Oedenrode, dat de Sint heeft besloten hem dit jaar ook weer mee te nemen en op zijn paard de intocht te lopen.

Op zondag 13 november vertrekt de gehele stoer om +/- 13.00 uur vanaf de Odaschool. Nieuw dit jaar is de verlenging van de route. Nadat de Sint en zijn Pieten langs het Pietenhuis zijn gekomen, gaan ze rechtsaf de Stompersstraat in. Via de Ameroyenhof komen zij bij Odendael waar ze een stop zullen maken om ook oudere mensen van de gemeenschap een bezoekje te brengen. Na deze korte stop gaat Sinterklaas met zijn Pieten richting de Markt en eindigt de intocht op het Kerkplein. Uiteraard staat er weer een prachtige tent op het Kerkplein die vrij toegankelijk is en waar een mooi programma in elkaar is gezet. Op het Kerkplein wordt Sinterklaas ontvangen door wethouder Rik Compagne. Daarna volgt de ontknoping van de verhaallijn en wordt Sinterklaas verrast met een prachtige optreden van Dansvereniging Sunrise. Als dank krijgen de danseressen vast iets lekkers, zoals heerlijke pepernoten.

Maar weten jullie eigenlijk wel hoe die heerlijke pepernoten worden gemaakt? We eten ze ieder jaar als Sinterklaas in het land is, maar moet er nou zout of suiker in de pepernoten om ze zo lekker te maken? Dat ontdekken jullie in de filmpjes die te vinden zijn op de site: www.sintrooi.nl.