
Kerstconcert SISKIN in sfeervolle Knoptoren
CultuurSint-Oedenrode - Siskin en instrumentaal ensemble Maccheroni hebben er door coronabeperkingen twee jaar moeten op wachten om dit concert te kunnen geven maar gelukkig kon het nu wel. Voor vele Rooienaren en bekenden van beide gezelschappen was het zelfs fijn dat zij nu de keuze hadden tussen maar liefst drie optredens om te komen genieten van het concert met als titel “Per aspera ad astra” (”van moeilijkheden naar de sterren’, oftewel: in deze rare en moeilijke tijden bieden wij een paar lichtpuntjes … ). En lichtpuntjes waren er vele, ook mede door de zo feeëriek versierde Knoptorenkerk.
Door; Mattie De Schepper
Samenwerking met instrumentaal gezelschap gaf extra kleur en sfeer
Toen ik in vooraankondiging en het programma van Siskin las dat Thom en Anja Koldenhof – Timmers ook deel uitmaakten van Maccheroni verheugde het mij want bij Kerstmuziek horen voor mij ook fluiten en snaren. Met Jos Mutter op contrabas/blokfluit, Esther van Lohuizen op cello en Joop Jagers op blokfluit en Thom Koldenhof op orgel en piano gaven zij extra cachet aan dit concert. Het was ook mooi te zien en te horen hoe zangeressen en spelers ook letterlijk elkaar de ruimte gaven en Siskin even opzij ging staan zodat de prachtig vertolkte cellopartij van Ester in de Aria op de G-snaar van Bach helemaal tot zijn recht kon komen. In vele liederen, zeker bij de solowerken fungeerden de spelers als behaaglijke steun.
Verschillende stijlen en interpretaties
Het programma was chronologisch opgebouwd. Sommige stukken uit vorige eeuwen werden door Thom Koldenhof voorzien van verrassend klankidioom in arrangementen die perfect pasten bij de stemligging van de zussen Timmers; Thea, Anja en Dianne. In Bach’s aria “Bereite dich Zion”, door Anja met overgave vertolkt, kwamen de fluiten en strijkers heel mooi tot hun recht. Heel bijzonder en zelfs gewaagd vond ik de bewerking van Kodaly’s versie van het ”Veni, Veni Emmanuel. in het close harmony nummer “Mary did you know” kwam de sterkte van Siskin volledig los, dit was thuiskomen voor hen. De nummers in het derde blokje werden stuk voor stuk schitterend gebracht. Compliment voor de bezielde performance. Dit was uit de kunst!
Bruisende samenzang
Gespreid over twee intermezzi van het programma werden als medley maar liefst tien Nederlandse kerstliederen met veel animo meegezongen door het publiek. Ik was blij dat, na de try out die ik op maandagmiddag met leden van Senior Rooi bezocht, in het concert op dinsdag te horen was hoe alles nog veel beter op zijn plek viel en Siskin er met glans uit haalde wat er in zat. Chapeau!












