
Jack Biemans (r)
(Foto: Marc Bolsius)“Het is moeilijk om perspectief te blijven zien”
Sint-Oedenrode - Iedere maand gaan we de boer op om Rooise ondernemers te interviewen van verschillende branches die lid zijn van de Business-to-Business vereniging. We vragen naar de huidige werkzaamheden, wat hen verder bezighoudt en uiteraard wordt ook het onderwerp corona besproken. In deze ronde Jack Biemans van Van de Ven accountants.
In hoeverre merken jullie de klappen van de coronacrisis?
“Tot op heden vallen de grote klappen bij onze klanten nog mee. Over het algemeen geven de noodmaatregelen die de overheid in het leven heeft geroepen voldoende armslag om ze overeind te houden. Los daarvan blijft het voor ondernemers in de getroffen sectoren natuurlijk erg frustrerend dat ze al zo lang niet meer kunnen ondernemen zoals ze gewend waren. En omdat het al zo lang duurt is het ook moeilijk om perspectief te blijven zien. Voor de tijd na corona maken we ons toch nog wel de nodige zorgen over hoe de uitgestelde belastingbetalingen, aflossingen en teveel ontvangen noodmaatregelen terugbetaald moeten gaan worden. De overheid heeft toegezegd hier een ruime periode voor te geven, maar veel ondernemers zullen dit nog lang blijven voelen.”
Moeten jullie klanten nu anders adviseren? Hoe?
“Waar je het in de pré-corona periode had over mogelijke uitbreiding en groei van de activiteiten, proberen we nu met de klant te kijken hoe de schade zoveel mogelijk beperkt zou kunnen worden. Door mailings, nieuwsbrieven en vooral persoonlijk contact houden we onze klanten zo goed mogelijk op de hoogte van alle noodmaatregelen waar ze gebruik van kunnen maken. Ook ondersteunen we bij de aanvraag, of kunnen deze zelfs helemaal voor de klant verzorgen.”
Wat doen jullie om ontwikkelingen bij te benen?
“De ontwikkelingen op het gebied van de steunmaatregelen volgen elkaar in een enorm hoog tempo op. Dit houden we dagelijks bij en gelukkig kunnen we altijd terugvallen op onze beroepsorganisatie NBA en SRA. Verder is “ondernemersplein” van de KvK ook een prima bron van informatie over alles wat de coronacrisis en ondernemers betreft.”
Willen jullie verder nog wat kwijt?
“We zien dat bij veel ondernemers in deze moeilijke tijden hun creativiteit boven komt drijven. Ze passen zich ongelooflijk snel aan de nieuwe omstandigheden aan. Dit verdient een enorm compliment.”