
Markt verandert in cultureel feestterrein
Op 6 juni verandert de Markt van Sint-Oedenrode in een feestelijke huiskamer midden in Sint-Oedenrode. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan het van Roois Kultuur Kontakt bruist het in het centrum van de cultuur met muziek, literatuur, kunst en film.
Het open lucht festijn begint om 12.00 uur met muzikale optredens van de Brabantse singer/songwriter Kyra, het Rooise duo Rinus & Saskia, de Paradise Bigband en Rob, Ria, Ronnie en de Zippers. Verschillende muziekstijlen en sferen komen langs: ingetogen ballads door Kyra, bekende jazz-evergreens uit de 30-er en 40-er jaren door de Paradise Bigband en Nederpop uit de zestiger jaren gebracht door Rob, Ria, Ronnie en de Zippers. In steen gehouwen Van 12.00 uur tot 15.00 uur werkt een groep Rooise beeldhouwers samen aan in steen uitgehouwen spreuk. ”Geef mij je hand en ik help je over de grens Van nu en naar later van toekomst naar verleden”… Deze toepasselijke spreuk ingebracht door het Roois Cultureel Erfgoed krijgt later een passende plek in het plaveisel van de nieuwe toegang tot het kerkhof. Beeldhouwers die op 6 juni willen meewerken aan dit gedenkteken kunnen zich nog aanmelden via info@rooiskultuurkontakt.nl
Wandelen met Oda
Vanaf de Markt en vanuit de bibliotheek starten er wandelingen onder het motto Wandelen met Oda. De bibliotheek heeft in samnwerking met Roois Cultureel Erfgoed een audiotour samengesteld met verhalen over de Schotse koningsdochter. Tijdens de audiowandeling loopt de wandelaar langs verschillende plekken in de buurt van de Martinuskerk en steeds opnieuw hoort hij een nieuw verhaal geïnspireerd op Oda. Deze audiowandelingen beginnen om 11.30 uur, 12.35 uur en 13.40 uur bij de bibliotheek. Aanmelden via de website van de bibliotheek hiervoor is gewenst.
Geluidswandeling
In de voersporen van Oda is een geluidswandeling, gemaakt door geluidskunstenaar Cilia Erens. De deelnemers van deze wandeling worden geblinddoekt en gaan onder begeleiding op pad. Zo ervaren ze iets van wat de blinde Oda moet hebben ervaren op haar tocht vanuit Schotland naar Sint-Oedenrode. Aanmelden voor deze geluidswandeling kan vanaf 12.00 uur op de markt. De wandeling vertrekt zodra de groep vol is.
Openluchtbios
Vanaf 20.30 uur verandert de Markt in een openluchtbioscoop. Op een groot scherm wordt de film Maria vertoond met onder andere Angelina Jolie in de hoofdrol.
Al deze activiteiten zijn gratis toegankelijk zodat iedereen mee kan vieren met het jarige Roois Kultuur Kontakt.
Bijeenkomst over femicide
VrouwenNetwerk Sint-Oedenrode houdt op 27 mei een bijeenkomst rondom het thema femicide en huiselijk geweld. De avond vindt plaats in Mariëndael.
Gastspreker tijdens de bijeenkomst is Josine Kluijtmans. Zij is binnen de politie onder meer aandachtsfunctionaris op het gebied van stalking, eergerelateerd geweld en huiselijk geweld. Tijdens de avond vertelt zij meer over wat femicide en huiselijk geweld precies inhouden, hoe rode vlaggen herkend kunnen worden en welke stappen mensen kunnen zetten wanneer zij signalen in hun omgeving herkennen. Daarnaast gaat ze na afloop in gesprek over openbare veiligheid en de vraag waar vrouwen in het dagelijks leven mee te maken krijgen. De inloop start om 19.30 uur, waarna het programma om 20.00 uur begint. Voor de bijeenkomst geldt vol is vol. Aanmelden kan via de ledenadministratie van het VrouwenNetwerk Sint-Oedenrode via Henriette695@gmail.com.
