
Spannende strijd om koningstitels
SportSint-Oedenrode - Bij handboogvereniging Ontspanning stond zaterdag 2 mei alles in het teken van het jaarlijkse Koningschieten. Tijdens ‘De Strijd om de Koningstitel’ werd gestreden om de titels Koning, Prins en Ridder binnen de vereniging.
De huidige Koning Sjef van den Berg en Koningin Kristin Raasstad Davies werden feestelijk ontvangen en in een goudkleurige pick-uptruck rondgereden langs de aanwezige leden. Na een gezamenlijke lunch, verzorgd door Bakkerij Bekkers, werden de Koningskruizen officieel ingeleverd en kon de titelstrijd beginnen. Met een openingsschot van Sjef en Kristin ging de wedstrijd van start. Allereerst werd een kwalificatieronde van dertig pijlen geschoten. Sjef van den Berg wist deze ronde als beste af te sluiten. Ook waren er speciale prijzen voor Hans Schulpen met een negende plaats en Ankie Wetzels op de vijftiende positie. Na de kwalificatieronde volgden twee afvalronden en de finales in de verschillende klassen. In de houtklasse gingen Michaël Moonen en Toon Hermes de strijd met elkaar aan, waarbij Toon uiteindelijk als winnaar uit de bus kwam.
In de compoundklasse wist Sjef van den Berg opnieuw zijn klasse te tonen en mag hij zich ook komend jaar Koning noemen. Wil Kivits en William Habraken eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Ook in de recurveklasse werd fanatiek gestreden. Kristin Raasstad Davies veroverde de titel van Koningin, terwijl Hans Schulpen zich Prins mag noemen.
De strijd om de titel Ridder zorgde voor extra spanning. Na een nek-aan-nekrace tussen Niels Kok en Connie van den Broek ging die eer uiteindelijk naar Connie van den Broek. Na afloop werd er onder het genot van pizza’s van Pizzabakker Lazarella gezellig nagepraat.
De vereniging kijkt terug op een geslaagde en sportieve dag en bedankt alle vrijwilligers, leden en supporters die het Koningschieten mogelijk maakten.
