SV Olland niet opgewassen tegen Woenselse Boys

Koploper Woenselse Boys bracht afgelopen zondag een bezoek aan sportpark Ekkerzicht voor de wedstrijd tegen SV Olland. 

De thuisploeg zette meteen de aanval in en joeg explosief op een openingstreffer. Woenselse Boys liet zich ook niet onbetuigd en de Ollandse keeper Bjorn van Eijk kwam een aantal keer fantastisch in actie. In de 8e min ging het helaas toch mis. De Ollandse achterhoede leek stil te staan, vertwijfelend rondkijkend wie zou reageren en een speler van Woenselse Boys kon de bal vrij eenvoudig in het doel schieten. Het duurde even voordat Olland zich wist te herpakken. Ballen werden onzuiver gegeven of er werd te lang gewacht met overspelen. Woenselse Boys had minder ruimte nodig en in de 12e min vloog de bal prachtig op maat in de kruising. In amper een kwartier tijd stond Olland al met 0-2 achter. De bezoekers uit Eindhoven lieten duidelijk merken dat zij bovenin meedraaien in de 5e klasse D. Zij waren eenvoudig een maatje te groot voor.
Toch had de wedstrijd anders kunnen verlopen als er vlak voor rust wel gescoord was door Olland. Een voorzet van Wout van Rooij was perfect getimed en Harm van Oirschot had hem voor het inschieten. Enkele minuten was het wederom Harm van Oirschot die een niet te missen kans compleet anders beoordeelde. De bal vloog van dichtbij snoeihard over. De ruststand bleef steken op 0-2.
In de tweede helft kon Olland geen vuist maken. In de 51e min was het eerste verdedigende werk van Tom de Beer prachtig. Hij wist de bal te veroveren, maar in de seconden daarna kwam Woenselse Boys toch weer in balbezit en in een één-op-één was Bjorn van Eijk kansloos: 0-3. Vervolgens was de wedstrijd niet echt spannend meer. Al werd het najagen op de keeper door Harm van Oirschot beloond met een corner. Vervolgens was het jammer dat de daaropvolgende hoekschop niet gevaarlijk mocht zijn. In de slotfase was Woenselse Boys1 nog eenmaal trefzeker. Een prachtgoal waarbij alles precies op de juiste plek viel, bepaalde de eindstand op 0-4.


Kopballen houden Nijnsel in vierde klasse

Uden (voor insiders ‘Uje’) is een serieus groot dorp met stadse allures en als je een keer tijd over hebt, dan tel je zo’n veertigduizend inwoners. Je kunt er het snelste komen met bus 305. Je slingert dan eerst wat door Veghel maar uiteindelijk kom je dan toch op de plaats van bestemming aan. Notoire muziekliefhebbers lopen dan eerst door naar een prachtige stapstraat, de Markt, en stappen binnen bij nummer 7, café ’t Stulpke. 

Een prachtige sfeervolle, naar een bruin café neigende kroeg. Indrukwekkende drankenkaart. En als je brein nog niet overal beneveld is, dan slinger je je daarna nog naar muziektempel de Pul, waarvoor je eigenlijk naar hier kwam. Na de show nog even een whisky, aangelengd met honing. Zo gezond. En dan komt de grootste uitdaging; op tijd zijn voor de laatste bus terug.
Tegenstander FC de Rakt staat op elf punten, Nijnsel op twintig. Je telraam geeft aan dat het verschil dan negen punten is met nog drie wedstrijden te spelen. Dat ene punt moet er dus nog komen, terwijl de Ujenaren er drie nodig hebben om onderin nog weg te kunnen komen. Het team staat tijdelijk onder leiding van interim-trainer en oud prof Eugène Marijnissen. Ook wel bijzonder; je kunt er al voetballen vanaf je tweede jaar, terwijl ik, zo is mij altijd verteld, pas een beetje begon te lopen toen ik zes jaar was. Maar dat terzijde.
In de 14e minuut een puntgave voorzet van links van de voet van de uitblinkende Stefan van Zutphen die even puntgaaf door aanvoerder Rick van der Vleuten wordt ingekopt: 0-1. Tien minuten later een verdekt schot op de lat van de voet van Jelle de Louw. Net voor de thee een corner en welk hoofd past daar weer het beste tegen? Juist! Van Stef Witlox. Het offensief van de gastheren direct na rust kende een efemeer karakter en bood weinig soelaas. Vijf minuten voor tijd een hoge bal net voor keeper Youri Dortmans; van Nijnsel-kant reageert niemand adequaat en de bal wordt als het ware de goal ingelopen; 1-2. In de dying seconds de 1-3 dankzij een alerte actie van de sluwe Rick van den Berkmortel die voor de Raktste keeper opduikt en hem verrast. Meteen daarna klinkt het eindsignaal. Opluchting alom, behalve bij de gastheren die beide concurrenten onderin zagen zegevieren. Sportieve wedstrijd, geen paspoortgate, geen afgebeten oren, de Bredase scheids een verademing ten opzichte van vorige week.

We liggen nu weer een tijdje stil omdat de jonge gezinnetjes met de jonge kindertjes op meivakantie moeten. Op zondag 10 mei reizen we af naar ASV’33, Aarle-Rixtel, gemeente Laarbeek.