Een vrolijke teamfoto!
Een vrolijke teamfoto!

Vier punten voor strijdend Rhode

Rhode heeft een enerverende week achter de rug met een overwinning en een gelijkspel. Donderdagavond werd knap met 3-2 gewonnen van kampioenskandidaat HVV Helmond, terwijl zondag op eigen veld een 1-1 gelijkspel werd behaald tegen RKSV Heeze.

Tegen HVV begon Rhode scherp. Al vroeg werd Melle Schevers diep gestuurd, maar zijn inzet werd gekeerd. Niet veel later was het wel raak. Uit een vrije trap van Bram Besems kopte Simon van de Wetering de 1-0 binnen. Lang kon Rhode niet genieten van de voorsprong, want een ongelukkige bal zorgde vrijwel direct voor de 1-1. In een open eerste helft hield keeper Paul van Heesch zijn ploeg met enkele knappe reddingen overeind. Na rust lag het initiatief vooral bij HVV, maar Rhode bleef compact spelen en gevaarlijk in de omschakeling. Dat leverde in de 52e minuut een strafschop op na een overtreding op Schevers. Milan van Kempen bleef koel en schoot de 2-1 binnen. HVV kwam echter opnieuw langszij via een fraai genomen vrije trap: 2-2. In een spannende slotfase leek het duel op een gelijkspel af te stevenen, maar diep in blessuretijd profiteerde Mark van der Zanden van een fout achterin en maakte hij de winnende 3-2. Drie dagen later wachtte het duel met Heeze, dat vooraf slechts één punt minder had. In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar in evenwicht en bleven grote kansen uit. Heeze probeerde het vooral met voorzetten, terwijl Rhode via standaardsituaties gevaarlijk werd. Na rust nam Rhode het initiatief over en werd het steeds dreigender. Een vrije trap van Aimé Opheij en een voorzet van Schevers leverden kansen op, maar zonder resultaat. Uiteindelijk viel de verdiende 1-0 via een corner van Besems, die door Van de Wetering werd binnengekopt. De voorsprong hield echter geen stand. Heeze kwam via een goed uitgespeelde aanval op 1-1. In de slotfase zochten beide ploegen nog naar de winst, maar zonder succes.


Rhode VR1 onderuit bij titelkandidaat Sparta’25

Rhode VR1 is zondagochtend tegen een stevige nederlaag aangelopen in Beek en Donk. Tegen Sparta’25 VR1, een fysiek sterke ploeg die volop meedoet om het kampioenschap, bleek de eerste helft uiteindelijk beslissend.

De thuisploeg begon fel en liet direct zien waarom het bovenin meedraait. Vooral in het eerste bedrijf kwam Rhode nauwelijks aan eigen spel toe. Sparta profiteerde optimaal van de ruimte en bouwde de voorsprong gestaag uit. Nog voor rust stond er een duidelijke 5-0 op het scorebord. Toch liet Rhode vlak voor de pauze nog iets van zich horen. Lieke Dobbelsteen zorgde met een fraai doelpunt voor een lichtpuntje en bepaalde de ruststand op 5-1. Na rust kwam Rhode een stuk beter voor de dag. Met verzorgd opbouwend spel en enkele goede aanvallen zocht Rhode nadrukkelijk de aansluitingstreffer. Die kwam er ook: Lynn de Wit schoot een vrije trap op knappe wijze binnen: 5-2. Rhode leek even in de wedstrijd te groeien, maar Sparta’25 liet zien waarom het een titelkandidaat is. De thuisploeg schakelde een tandje bij en wist opnieuw het verschil te vergroten naar 6-2. Via Lieva Jansen werd het 6-3. Met twee treffers in de slotminuten liep de thuisploeg uit naar een ruime overwinning. Eindstand 8-3. 


Fysiofocus prolongeert titel

Fysiofocus heeft zich opnieuw gekroond tot kampioen in de A-poule van het Rooise zaalvoetbal. Met het behalen van de titel vorige week is het team niet meer te achterhalen door de concurrentie. Achtervolgers Gerits / Café d’n Dommel en iSlide komen punten tekort om nog roet in het eten te gooien.

Waar in de A-poule de strijd beslist is, blijft het in de B-poule tot het einde spannend. Met nog twee speelrondes te gaan maken maar liefst drie teams kans op het kampioenschap. Cadline Machining, Hurkmans Dakbedekking en Eetcafé Oud Rooij kunnen alle drie nog op gelijke hoogte eindigen. Ook in de strijd om de Mario Korsten Cup is duidelijkheid. De finale wordt op vrijdag 8 mei gespeeld tussen Krans Hoveniers en Dieeterijtjes.

Tijdens deze feestelijke avond worden niet alleen de kampioenen gehuldigd, maar ook de topscoorders en de winnaar van de sportiviteitsprijs in het zonnetje gezet. Iedereen is van harte welkom.