
Guinness Book of Records in Olland?
In MFA De Loop’r in Olland staat een bijzonder en humoristisch weekend op het programma. Op zaterdag 11 en zondag 12 april wordt het podium gevuld met de absolute top van het tonpraten. Met vier Brabantse kampioenen, een Limburgse kampioen én de kersverse Nederlandse kampioen in één programma, is dit een unieke samenstelling die zelden voorkomt.
Aanleiding voor dit bijzondere evenement is het jubileum van Rien Bekkers, die dit jaar 44 jaar (4 x 11) actief is als tonprater. Een indrukwekkende mijlpaal in de wereld van het tonpraten, waarin hij zich heeft ontwikkeld tot een bekende en gewaardeerde naam.
Bekkers stond in 1981 voor het eerst in de ton tijdens de Rooise Prinsenzittingen. Wat begon als een optreden met een goed ontvangen typetje, groeide uit tot een jarenlange passie. Ieder jaar wist hij het publiek te verrassen met nieuwe creaties, zoals Rinuske de motorcoureur, de piloot en d’n brillenmaker. Zijn herkenbare humor, timing en manier van vertellen sloegen niet alleen bij het publiek aan, maar ook bij jury’s. Zo stond hij zeven keer in de finale van de Brabantse kampioenschappen, won hij twee keer de Zilveren Narrenkap en werd hij kampioen van Zuid-Nederland.
Naast zijn eigen optredens heeft Bekkers zich ook jarenlang ingezet voor het tonpraten in de regio. Hij was mede-oprichter en 22 jaar lang presentator van Klompenklets in Sint-Oedenrode. In Olland stond hij aan de basis van Wannuh Klets, dat hij jarenlang presenteerde. Ook gaf hij workshops en begeleiding aan nieuwe kletsers in onder meer Schijndel, Boxmeer, Breda en Nistelrode. Daarmee heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan het in stand houden en doorgeven van deze Brabantse traditie.
Om hem te feliciteren met zijn jubileum komen collega’s als Jan Strik, Joep de Wildt, Hans Keeris, Rien van Genugten en Helga Cornelissen belangeloos optreden. De opbrengst van het weekend gaat naar een goed doel dichtbij huis: de vernieuwing en verbetering van MFA De Loop’r.
Cabaretier en radiomaker Rob Scheepers had graag een bijdrage geleverd, maar kon vanwege een volle agenda niet aanwezig zijn. Als alternatief stelde hij vier kaarten voor zijn show beschikbaar, die tijdens het weekend worden verloot.
De zaterdagavond is inmiddels uitverkocht. Voor zondagmiddag 12 april zijn nog kaarten verkrijgbaar à €20. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt tot circa 17.30 uur.
Kaarten zijn te koop bij MFA De Loop’r of via info@deloopr.nl.