Teleurstellend resultaat

Op een zonnige en aangename zondagmiddag trad SV Olland aan tegen Nederwetten, een ploeg die bekendstaat om haar opportunistische spel en het benutten van fouten van de tegenstander. Het werd een wedstrijd waarin Olland bij vlagen redelijk voetbal liet zien, maar zichzelf uiteindelijk tekortdeed door defensieve missers en gemiste kansen. Eerste helft: kansen, fouten en een terechte ruststand.

Al in de tiende minuut diende zich het eerste wapenfeit aan: Martijn van Rooij haalde ineens uit "op zijn slof” na een afvallende bal. Zijn schot was hard en zuiver, maar de keeper van Nederwetten redde knap. Twee minuten later ging het echter volledig mis aan Ollandse zijde. Een veel te harde terugspeelbal zette de eigen keeper onder druk. Zijn mindere aanname werd een perfect cadeautje voor de spits van Nederwetten, die dankbaar profiteerde en de 1-0 binnen schoof. Toch herpakte Olland zich. In de 23e minuut kreeg Stijn van Oirschot een enorme kans toen hij een harde voorzet van zijn broer Harm nét niet kon binnentikken. Even later, in de 35e minuut, kreeg Stijn opnieuw een goede schietkans, maar zijn inzet ging rakelings naast. Kort daarop volgde nog een gevaarlijke aanval via Rens de Roo, die goed doorkwam op rechts, maar niemand vond om de bal af te maken.Het verdiende doelpunt viel uiteindelijk in de 40e minuut. Een strak genomen corner werd krachtig ingekopt door Dirk van den Biggelaar, waardoor de ploegen met een terechte 1-1 ruststand de kleedkamers opzochten. 

Na rust was het spelbeeld duidelijk: SV Olland was de betere ploeg. De duels werden gewonnen, de passing was verzorgd en Nederwetten werd steeds verder teruggedrongen. Toch lukte het maar niet om de dominantie om te zetten in doelpunten. In de 65e minuut had Olland al meerdere mogelijkheden gehad, maar telkens ontbrak de laatste precisie.Zoals zo vaak in het voetbal viel het doelpunt aan de andere kant. In de 72e minuut stond de Ollandse verdediging niet goed bij een snelle uitval van Nederwetten, die koelbloedig de 2-1 binnenschoot. Een tik die hard aankwam, want het spelbeeld gaf daar totaal geen aanleiding toe.Tien minuten later werd het nog erger. Een misverstand en geklungel achterin leidde tot de 3–1, een doelpunt dat volledig in de categorie "voorkombaar” viel. SV Olland rechtte nog eenmaal de rug. Een handsbal in het strafschopgebied leverde een penalty op, die Wout van Rooij beheerst benutte: 3–2.