
Van Rossum Papgatprijs 2026
Tijdens Pagat op de Planken is zaterdagavond 17 januari de Van Rossum Papgatprijs 2026 uitgereikt aan Marian Suetens. De eervolle onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan iemand die zich op bijzondere wijze inzet voor Papgat. Dit jaar viel die eer terecht Marian ten deel.
In eerdere jaren vond de uitreiking plaats op zaterdagmiddag tijdens carnaval. Met het vernieuwde programma, waarin ook activiteiten buiten carnaval centraal staan, is in goed overleg met Marian besloten de prijs direct uit te reiken bij de bekendmaking. Een bijzonder moment, mede omdat Cees van Rossum – naamgever van de prijs – het afgelopen jaar is overleden. Zijn vrouw en dochter waren namens hem aanwezig om de onderscheiding te overhandigen.
Marian Suetens is misschien niet bij iedereen bekend, maar juist dat typeert haar. Papgat draait op vrijwilligers die vooral achter de schermen actief zijn, en Marian is daar een schoolvoorbeeld van. Ze staat niet graag in de belangstelling, maar werd nu toch verdiend in het zonnetje gezet.
Marian woont met haar man Bert in Boskant, is moeder van twee kinderen en trotse oma van een kleinkind. Ze is lid van C.C. De Lèpkes en heeft daar door de jaren heen een indrukwekkende staat van dienst opgebouwd. Zo was en is zij betrokken bij de organisatie van onder meer de kermis, de boerenbruiloft en het latere thematische huwelijk, de verspreiding van de Papbuik in Boskant en het verzorgen van kaartjes en bloemen bij lief en leed, zowel binnen de eigen vereniging als daarbuiten. Dit is slechts een greep uit alles wat Marian in de loop der jaren heeft gedaan. Wie haar volledige inzet wil ontdekken, kan dat teruglezen in de Papbuik. Het eerste exemplaar wordt aanstaande vrijdagavond overhandigd aan Prins Ruud Pap d’n Urste en Adjudant Roel. Voor wie daarbij aanwezig wil zijn: er zijn nog kaarten verkrijgbaar.