
Advertorial
O ja! Dat kan ook in de bieb:
Ontdek de veelzijdigheid van de Bibliotheek
Ruimere openingstijden, gratis lid worden tot 27 jaar en geen geldboete als je net te laat inlevert: nieuwe voordelen die een bezoek aan de Bibliotheek nóg makkelijker maken. Want de bieb is een betekenisvolle ontmoetingsplek waar inwoners elkaar vinden, inspiratie opdoen, leren, ontspannen of gewoon even opladen. Een plek die verrassend veel te bieden heeft, en dat mag iedereen weten.
Actuele en uitgebreide collectie
Waarschijnlijk denk je bij de bieb vooral aan boeken. Logisch, want de collectie is inderdaad uitgebreid, inspirerend én praktisch. Naast de nieuwste romans zijn er studieboeken, oefenbundels voor je theorie-examen, populaire kookboeken van Miljuschka en Veggilaine en een groot aantal anderstalige titels. Je leest ze ter plekke of leent ze als lid, met een uitleentermijn van vier weken. Ben je per ongeluk iets te laat? Geen probleem: je betaalt geen boete, want de Bibliotheek vertrouwt erop dat je de materialen alsnog zo snel mogelijk terugbrengt. Inleveren doe je makkelijk bij elke locatie van de Noord Oost Brabantse Bibliotheken (NOBB). Zo wordt lenen nóg leuker.
Een avondje uit? Dat kan óók in de bieb
Wat veel mensen niet weten, is dat je in de bieb ook terecht kunt voor een avondje uit. “Mensen checken het theaterprogramma of de bioscoopagenda, maar ons aanbod is net zo inspirerend,” vertelt Larissa van Dommelen, organisatieregisseur bij de NOBB. “Denk aan bordspelavonden, lezingen over literatuur, kunst of historie en themabijeenkomsten over Dungeons & Dragons. Interessant voor jong en oud.” Ook overdag is er volop te doen op de verschillende locaties. Van voorleesmomenten en knutselactiviteiten tot taaltrainingen, boekenclubs en workshops: de bieb bruist! Het is een plek waar je niet alleen komt om te lezen, maar ook om te beleven.
Altijd een locatie dichtbij
De NOBB telt twintig locaties verspreid over Bernheze, Maashorst, Meierijstad en Oss. Daarnaast is er De Leeslijn: een mobiele vestiging die de bieb letterlijk dichtbij brengt. Alle locaties van de Bibliotheek functioneren als centrale ontmoetingsplek, vaak in combinatie met andere faciliteiten. Zo vind je de bieb in Zeeland in het dorpshuis, met een sporthal en een gezellige koffiebar. En de vestiging in Oss maakt vanaf januari deel uit van het Warenhuis: een ‘third place’ naast thuis en werk. Je bent altijd welkom, ook zonder lidmaatschap. Al kom je alleen je laptop opladen, gebruikmaken van het toilet of een tijdschrift lezen terwijl je kind muziekles heeft: de medewerkers staan voor je klaar.
Campagne ‘Oh ja! Dat kan ook in de bieb.’
Deze maand is een lokale campagne gestart die laat zien hoe veelzijdig de bieb is. Via posters, flyers en social media delen medewerkers en bezoekers wat de bieb voor hen betekent. Nieuwe leden krijgen bovendien een handige draagtas bij hun inschrijving. “Het is belangrijk dat mensen weten waarvoor ze bij ons terecht kunnen,” legt Larissa uit. “Niet voor onszelf, maar omdat we geloven dat we echt iets kunnen bijdragen aan het dagelijks leven van anderen. Gezelligheid, rust, inspiratie, vermaak of een oplossing. Gewoon in de bieb bij jou in de buurt.”
Meer weten?
Alles over de collectie, activiteiten, boetevrij lenen en abonnementen vind je op www.nobb.nl. Direct lid worden? Loop even binnen bij een locatie bij jou in de buurt.
Onderdompelen in een wereld van LEGO
Een hele dag onbezorgd bouwen, spelen en ontdekken met LEGO: op zondag 8 februari 2026 staat zalencentrum De Beckart in Nijnsel volledig in het teken van de Legodag van Kiwanis Rooi. Na het grote succes van de eerdere editie keert het populaire evenement terug, opnieuw met een goedgevuld programma voor kinderen uit Meierijstad en omgeving.
Van 10.30 tot 16.00 uur kunnen kinderen zich onderdompelen in een wereld vol LEGO. Met een overvloed aan steentjes is er alle ruimte om de fantasie de vrije loop te laten en de mooiste bouwwerken te creëren. Er is plek voor ongeveer 350 kinderen, die verspreid over de dag naar hartenlust kunnen bouwen, spelen en meedoen aan activiteiten.
Kinderen van 6 tot en met 14 jaar kunnen elk uur deelnemen aan leuke en uitdagende LEGO-wedstrijden. Daarbij maken zij kans op het winnen van mooie LEGO-dozen. Inschrijven voor deze wedstrijden kan eenvoudig bij binnenkomst. Ook aan de jongste bezoekers is gedacht: voor de allerkleinsten ligt er DUPLO klaar om veilig en vrolijk mee te spelen.
Tijdens de Legodag wordt gezorgd voor een gezellige en ontspannen sfeer. Voor alle kinderen is er gratis ranja en iets lekkers, zodat niemand iets tekortkomt tijdens het bouwen. Ouders en begeleiders hebben gratis toegang en kunnen rustig meekijken of genieten van de levendigheid in de zaal.
Tickets kosten €6,00 per kind en zijn verkrijgbaar via www.kiwanisrooi.nl. Gezien de populariteit van het evenement wordt aangeraden om niet te lang te wachten met reserveren.
De Legodag belooft ook in 2026 weer een van de gezelligste kinderactiviteiten van het jaar te worden.
