
{Paardensport} Kashmir kampioen springhengsten
Afgelopen zaterdag 22 maart werd tijdens de nationale hengstenkeuring van het NRPS in Dronten de ponyhengst Kashmir van Equi Center uitgeroepen tot kampioen van de springhengsten.
Kashmir van Equi Center komt uit de fokkerij van Jaap en Mirjam Bekkers uit Sint-Oedenrode en werd als veulen al kampioen van regio Zuid en wist ook deze keer indruk te maken op de jury. Het rapport van de jury luidde: “Kashmir heeft het bloed van meerdere topfokmerries in zich verenigd en imponeerde de jury met zijn prachtige model en uitmuntende springkwaliteiten. Hij toonde een goede focus op de voorste paal en sprong met heel veel afdruk.”
De goedkeuring van deze hengst onderstreept de kwaliteit van de fokkerij van Equi Center Pony’s waarvan al meerdere pony’s wereldwijd in de topsport lopen.
Drie nieuwe clubkampioenen Nijnselse Ruiters
Zondag 23 maart kleurde Manege De Pijnhorst sportief, want daar vonden de clubkampioenschappen plaats van de Nijnselse Ruiters en ponyruiters. Alle deelnemers verschenen met prachtig gepoetste en goed getrainde pony’s en paarden aan de start, klaar om te laten zien wat ze in huis hadden.
In de ochtend draaide alles om dressuur. Van de allerkleinsten in de bixie tot combinaties op Z1-niveau: het publiek zag een mooie afwisseling van stijlen en niveaus. Na de pauze was het tijd voor meer spektakel met het springparcours, waar net zo fanatiek werd gestreden van bixie tot sprongen van 1.20 meter hoog. Het plezier en de inzet spatten ervan af. Aan het eind van de dag was er nog een bijzonder moment: Ranomi en Romee Verhagen lieten voor het eerst hun Pas De Deux proef zien aan publiek, een stijlvolle en perfect op elkaar afgestemde demonstratie. Bij de prijsuitreiking werden drie ruiters tot kampioen gekroond. Giel Kluijtmans wist met Henshof Wesly de bixie-titel te pakken. Bij de pony’s ging Rian Koster met Looke er met het kampioenschap vandoor. En bij de paarden was het Marloes van de Rijt-van Stiphout die met Onshudson de hoogste eer behaalde.
Succesvol springweekend voor Tessy en July
Voor Tessy en July van der Velden stond afgelopen weekend in het teken van springen, spanning en mooie prestaties. De zussen kwamen met hun pony’s aan de start op twee verschillende wedstrijden en lieten zien dat ze klaar zijn voor het buitenseizoen.
Tessy van der Velden Jonkers mocht vrijdag aantreden in de spannende finale van de Hartog Topsportcompetitie. Samen met haar ervaren pony Cashpoint sprong ze een sterk parcours, maar helaas gooide een pechfout in het basisparcours roet in het eten. Hierdoor eindigde ze net buiten de prijzen. Ondanks dat kijkt Tessy tevreden terug op de prestaties van haar pony. Lang de tijd om stil te staan bij de finale had ze niet, want zaterdagochtend vertrok ze samen met haar zus July naar Bavel voor de eerste buitenwedstrijd van het seizoen. Daar startte Tessy met haar nieuwe vijfjarige pony Cedro. Het jonge duo reed twee foutloze rondes, een veelbelovende start van hun samenwerking. Ook July kwam in actie en wel met twee pony's. Ze reed voor het eerst een parcours op 1.10 meter hoogte met haar pony Ballard Prince - en hoe! De combinatie bleek meteen op dreef, want July pakte direct de eerste plaats in deze klasse. Haar andere pony Power Girl liet zich eveneens van haar beste kant zien. Met een foutloos parcours en slechts enkele tienden verschil eindigde July ook nog eens op de tweede plaats.

